Pol-Miedź Trans oferuje premię Maszynista 500 Plus

Pol-Miedź Trans oferuje premię Maszynista 500 Plus

23 listopada 2017 | Źródło: Pol-Miedź Trans
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik wchodzący w skład grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź, chcąc poszerzyć swoją kadrę, poszukuje pracowników na stanowisko maszynisty.

Fot. PMT

Marcin Jankowski, prezes spółki poinformował o uruchomieniu programu premiowego adresowanego do wszystkich chętnych chcących podjąć zatrudnienie na stanowisku maszynisty. – Nasza spółka jest stabilnym i trwałym pracodawcą o ugruntowanej pozycji rynkowej na rynku kolejowych przewozów towarowych. Oferujemy pracownikom dobre warunki pracy, także pod względem finansowym. Mając na uwadze dalsze plany rozwojowe zbudowaliśmy program premiowy adresowany do nowych pracowników, którzy zechcą podjąć pracę w firmie na stanowisku maszynisty – mówi Marcin Jankowski.

Jednym z elementów tego programu jest jednorazowa premia w wysokości 2 tys. zł dla każdego kandydata, który posiada świadectwo kwalifikacyjne na stanowisko maszynisty pojazdów trakcyjnych (elektrycznych lub spalinowych) i do końca roku dołączy do grona maszynistów Pol-Miedź Trans na podstawie umowy o pracę.

– Zasadniczym warunkiem jaki stawiamy przed takim kandydatem jest jednak przepracowanie w spółce na stanowisku maszynisty sześciu miesięcy. Kolejnym elementem programu jest premia „Maszynista 500 plus”. Jest to  forma stałej premii w wysokości 500 zł, wypłacanej każdemu kandydatowi, który będzie posiadać odpowiednie kwalifikacje do pracy na stanowisku maszynisty i zatrudni się w spółce – tłumaczy Jankowski.

Prezes spółki wskazał również na inne korzyści wynikające z zatrudnienia w spółce jak świadczenia pieniężne na pokrycie wydatków szkolnych, dofinansowanie do wypoczynku pracowników, dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników, dofinansowanie do karty Multisport, prywatna opieka zdrowotna, oraz karty podarunkowe na Święta Wielkanocne oraz Boże Narodzenie.

Pol–Miedź Trans z siedzibą w Lubinie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedz S.A. Firma jest przedsiębiorstwem transportowym świadczącym usługi w zakresie towarowego transportu kolejowego, przy użyciu własnych wagonów oraz lokomotyw. Dodatkowo spółka prowadzi działalność w zakresie napraw taboru kolejowego.

Spółka wykonuje usługi transportu na liniach PKP PLK, operuje jednocześnie na bocznicach kolejowych w ramach Grupy Kapitałowej KGHM. Firma ma bogatą tradycję na rynku, funkcjonuje od blisko 50 lat i zatrudnia obecnie około 730 wykwalifikowanych pracowników.

PODZIEL SIĘ