Dworzec w Żaganiu zostanie poddany gruntownej przebudowie

Dworzec w Żaganiu zostanie poddany gruntownej przebudowie

01 grudnia 2017 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

W ramach Programu Inwestycji Dworcowych PKP S.A. przeprowadzi modernizację dworca w Żaganiu. Koszt prac wyniesie ok. 17 mln zł netto. Planowany termin zakończenia inwestycji to I kw. 2019 roku.

Wiz. PKP S.A.

Inwestycja obejmie m.in. wymianę instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie przyłączy, renowację elewacji oraz roboty dachowe. Dzięki montażowi monitoringu, wzrośnie poziom bezpieczeństwa. Przed budynkiem pojawią się także miejsca postojowe dla samochodów i stojaki rowerowe.

Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, w tym osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowane zostaną m.in. windy, ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących, oznakowania i tablice tyflograficzne. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną również toalety. Ze względu na zabytkowych charakter obiektu, prace prowadzone będą w uzgodnieniu w konserwatorem.

Pomieszczenia wewnątrz obiektu zostaną dostosowane do nowych funkcji. W budynku pojawi się m.in.  biuro obsługi klienta, posterunek SOK, pomieszczenia biurowe, pomieszczenia publiczne na potrzeby Gminy, w tym sala wystawiennicza czy posterunek Straży Miejskiej.

Prace modernizacyjne zrealizuje firma SKB S.A. z Warszawy. Planowany termin zakończenia inwestycji to I kw. 2019 roku. Koszt modernizacji wyniesie ok. 17 mln zł netto i zostanie sfinansowany ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.

PODZIEL SIĘ