Przewozy Regionalne wracają na trasę Słupsk - Trójmiasto

Przewozy Regionalne wracają na trasę Słupsk - Trójmiasto

05 grudnia 2017 | Źródło: UMWP
PODZIEL SIĘ

W grudniu zmienia się rozkład połączeń kolejowych na Pomorzu. Za przewozy pasażerów na trasie Słupsk-Trójmiasto odpowiadać będą Przewozy Regionalne. Dzięki temu mieszkańcy Słupska zyskają wygodniejsze połączenia z Trójmiastem, a nawet Elblągiem i Bydgoszczą. Jednocześnie taryfa opłat za przejazdy ma być zbieżna z dotychczas obowiązującą. Nowy przewoźnik będzie też honorował bilety miesięczne i kwartalne imienne wystawione przez PKP SKM.

Fot. Krzysztof Maria Różański, commons.wikimedia.org

Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od 10 grudnia. Najważniejsza zmiana dotyczy nowego podziału połączeń finansowanych przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Odcinek pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem, obsługiwany dotychczas przez Szybką Kolej Miejską, przejmą Przewozy Regionalne.

- Podział zamówienia na dwie części, aglomeracyjną i regionalną, miał  na celu poszerzenie oferty i lepsze dopasowanie jej do potrzeb pasażerów – tłumaczy Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora w Departamencie Infrastruktury UMWP.

W efekcie zmian mieszkańcy Słupska uzyskają jedenaście bezpośrednich połączeń z Trójmiastem. Obecnie cześć z tych połączeń funkcjonuje z przesiadką w Lęborku lub Wejherowie, co nie jest zbyt wygodne dla podróżnych.

Ostatnie, wieczorne połączenie z Gdyni o godz. 21.44 to ważny postulat podnoszony przez mieszkańców Słupska. Umożliwi powrót do domu tym osobom, które chciałyby popołudnie i wieczór spędzić w Trójmieście, np. korzystając z oferty kulturalnej.

Warto podkreślić, że sześć pociągów w nowej ofercie Przewozów Regionalnych to linie, które nie kursują jedynie między Słupskiem a Gdańskiem, ale jadące do Elbląga lub Bydgoszczy.

- Co ważne mimo zmiany przewoźnika opłata za przejazd nie ulegnie zmianie. Przewozy regionalne mają dokonać zmiany taryfy tak, by bilety na trasie Słupsk - Gdynia Główna nie były droższe od dotychczasowych biletów SKM – zapewnia dyrektor Manikowski.

Dodatkowo, decyzją marszałka Mieczysława Struka, w okresie od 10 grudnia do 10 stycznia imienne bilety miesięczne oraz kwartalne wystawione przez PKP SKM w Trójmieście (normalne i z ulgami ustawowymi) będą honorowane przez Przewozy Regionalne. Chodzi o bilety na których stacją początkową lub końcową będą wszystkie przystanki leżące pomiędzy Lęborkiem a Gościcinem Wejherowskim.

Do obsługi połączeń na opisywanej linii komunikacyjnej zostaną skierowane dodatkowo dwa zmodernizowane pociągi stanowiące własność Przewozów Regionalnych, które w ostatnich dniach dotarły na teren województwa.

PODZIEL SIĘ