Przedstawiciele UTK z wizytą w zakładach Pesy Bydgoszcz

Przedstawiciele UTK z wizytą w zakładach Pesy Bydgoszcz

06 grudnia 2017 | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

Pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego odwiedzili zakłady Pesy Bydgoszcz, dzięki czemu mieli okazję poznać specyfikę pracy spółki oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące regulacji. Spotkanie jest kontynuacją cyklu spotkań z przedsiębiorstwami kolejowymi w ich siedzibach. Poprzednia wizyta odbyła się w LHS w Zamościu.

Fot. UTK

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezes UTK oraz dyrektorzy departamentów nadzoru oraz bezpieczeństwa kolejowego. Ze strony producenta taboru obecni byli prezes oraz członkowie zarządu. Wśród poruszanych tematów znalazły się takie zagadnienia jak procedura dopuszczenia do eksploatacji pojazdu kolejowego, proces homologacji na rynek niemiecki czy usprawnienie homologacji pojazdów w Polsce. Przedstawiciele UTK mieli też okazję zwiedzić fabrykę producenta.

Dzięki spotkaniom z przedsiębiorstwami związanymi z branżą kolejową możliwe jest lepsze poznanie specyfiki funkcjonowania spółek. Jest to też świetna okazja by wyjaśnić zagadnienia dotyczące konkretnego przedsiębiorstwa.

 –W naszym kraju jest wielu doskonałych producentów taboru i podzespołów do niego. Konkurują również poza rynkiem krajowym. Dlatego istotna jest znajomość wszystkich europejskich regulacji. W tym pomóc może UTK. Chcemy poznawać potrzeby i szukać rozwiązania problemów nie tylko przewoźników czy zarządców infrastruktury. Branża kolejowa, która związana jest z działalnością UTK jest bardzo szeroka– podkreśla Ignacy Góra, prezes UTK.

PODZIEL SIĘ