Nowa oferta PolRegio na Pomorzu w rozkładzie 2017/2018

Nowa oferta PolRegio na Pomorzu w rozkładzie 2017/2018

08 grudnia 2017 | Źródło: Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

Od 10 grudnia 2017 r. do 10 marca 2018 r. będzie obowiązywał nowy, tymczasowy – w związku z pracami modernizacyjnymi na liniach - rozkład jazdy pociągów w województwie pomorskim. Pociągi w tym okresie będą kursowały w relacjach i układzie zbliżonym do zamówionego przez przewoźnika, chociaż z pewnymi różnicami, dlatego przed zaplanowaniem podróży warto zapoznać się ze szczegółową ofertą PolRegio.

Fot. Przewozy Regionalne

Nowa oferta PolRegio jest w zasadniczej części kontynuacją obecnie funkcjonującego rozkładu jazdy. Drobne zmiany dotyczące godzin kursowania wynikają z otrzymanych wniosków podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do kursujących pociągów innych przewoźników posiadających priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy.

Przewozy Regionalne informują, że spółka ze szczególną uwagą podeszła do pociągów dowożących/odwożących do pracy i szkół, kursujących w godzinach porannego i popołudniowego szczytu przewozowego. W godzinach tych uruchomionych będzie więcej pociągów. Składy będą zestawione z dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych. W pierwszych dniach obowiązywania nowego rozkładu jazdy będzie monitorowana frekwencja, a zestawienie poszczególnych pociągów dostosowywane w miarę możliwości do liczby pasażerów.

Istotną zmianą dla podróżnych będzie 11 par pociągów PolRegio (1 pociąg w relacji Lębork – Słupsk) na odcinku Gdynia Główna – Słupsk. Pociągi te będą w całej relacji kursowały linią 202 (tory dalekobieżne PLK) i zatrzymywać się na stacjach z pominięciem przystanków osobowych. Dla pasażerów podróżujących na odcinkach stycznych z kierunków Elbląg/Bydgoszcz do stacji położonych na odcinku Gdynia Główna – Słupsk i w kierunku zwrotnym w niektórych pociągach, będzie istniała możliwość kontynuowania podróży bez przesiadania na stacji Gdynia.

W przypadku wątpliwości podróżni powinni uzyskać informacje u drużyny konduktorskiej.

Od 10 grudnia 2017 r. do 10 stycznia 2018 r. na odcinku Lębork – Gdynia Główna będą honorowane bilety miesięczne imienne, sieciowe oraz kwartalne wystawione przez PKP SKM w Trójmieście według taryfy normalnej oraz z ulgami ustawowymi. Honorowane będą bilety w relacjach, gdzie stacją początkową lub końcową będą wszystkie stacje leżące pomiędzy Lęborkiem a Gościcinem Wejherowskim.

Najpóźniej od 15 grudnia na tym odcinku będzie obowiązywać atrakcyjna taryfa „Bilet dobrych relacji”. Ceny biletów jednorazowych i okresowych według tej taryfy będą zbliżone do poziomu cen PKP SKM w Trójmieście. Przewozy Regionalne informują, że w porozumieniu z organizatorem przewozów od 10 grudnia 2017 r. do 8 grudnia 2018 r. na odcinku Gdańsk Główny – Gdynia Chylonia honorowane są bilety okresowy spółki PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście w pociągach POlRegio z wyjątkiem:

- pociągu „MOTŁAWA” R-90112/3 relacji Olsztyn Główny – Gdynia Główna,
- pociągu „MOTŁAWA” R-90100/1 relacji Gdynia Główna – Olsztyn Główny,
- pociągu „TUR” R-55228/9 relacji Chojnice – Gdynia Główna,
- pociągu „TUR” R-55206/7 relacji Gdynia Główna – Chojnice,
- pociągu R-55438 relacji Gdynia Chylonia – Tczew,
- pociągu R-55442 relacji Gdynia Główna – Tczew,
- pociągu R-55411 oraz R-55277 relacji Tczew – Gdynia Chylonia,
- pociągu R-55360 relacji Gdynia Główna – Grudziądz,
- pociągu R-95955 relacji Grudziądz - Gdynia Główna.

W związku z prowadzeniem prac torowych na linii 405 Ustka – Piła Główna, kontynuowana będzie w rozkładzie jazdy 2017/2018 autobusowa komunikacja zastępcza (na odcinku Słupsk – Miastko). Rozkład jazdy autobusów zastępczych dla odcinka Słupsk – Miastko został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych.

Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie będą dojeżdżały bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie będą korzystali z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach wskazanych w rozkładzie jazdy. Takie rozwiązanie pozwoli też skrócić czas przejazdu autobusów.

Dla podróżnych korzystających z przejazdów na odcinkach stycznych PolRegio proponuje wspólną ofertę taryfową przygotowaną z PKP Szybką Koleją Miejską w Trójmieście „wspólny przejazd". Podróżny przed zakupem w kasie biletowej zobowiązany jest określić stację styczną dla obu przewoźników tj. stację przesiadania. Przejazd odbywa się na podstawie jednego biletu. Cenę biletu stanowi suma cen biletów obu przewoźników pomniejszona o 5% upustu. Oferta dotyczy biletów jednorazowych i okresowych. Zgodnie z umową z Metropolitalnym Związkiem Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej przez obu przewoźników kolejowych będą honorowane bilety metropolitalne jednorazowe i miesięczne na liniach kolejowych ograniczonych stacjami: Babi Dół, Cieplewo, Luzino, Reda Rekowo.

W wielu przypadkach zmianom ulegną tory/perony z których odjeżdżają pociągi na poszczególnych stacjach i przystankach. Przewozy Regionalne apelują zatem do podróżnych aby przed rozpoczęciem podróży sprawdzili wszystkie informacje dotyczące danego połączenia. Szczegółowe informacje znajdują się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych.

Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl.

PODZIEL SIĘ