Budowa DKH Dekada w Mińsku Mazowieckim ruszy w przyszłym roku

Budowa DKH Dekada w Mińsku Mazowieckim ruszy w przyszłym roku

08 grudnia 2017 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Modernizacja dworca kolejowego w Mińsku Mazowieckim opóźniona jest o kilka lat. Przedsięwzięcie mają zrealizować PKP S.A. (i spółka zależna X-City Investment) oraz firma deweloperska Dekada Realty, która wybuduje w pobliżu dworca centrum handlowe. W rezultacie powstanie Centrum komunikacyjno-handlowe, ale w innej wersji niż pierwotnie planowano. Prace rozpoczną się w 2018 r.

Wizualizacja: PKP S.A.

Samorząd Mińska Mazowieckiego poinformował, że po wielomiesięcznych dyskusjach z przedstawicielami firmy Dekada i PKP projekt zmierza do finału. Na ukończeniu są proce projektowe dworca kolejowego. Jednocześnie zdecydowano o rezygnacji z pierwotnej koncepcji przebudowy starego dworca, ponieważ nie pasowała do miasta, które chce uchodzić za nowoczesną metropolię.

W ramach budowy CKH Dekada Mińsk Mazowiecki zyska nowy dworzec z poczekalnią i kilkaset nowych miejsc parkingowych. Inwestor zachowa elementy Placu Dworcowego oraz stworzy na nim dodatkową część rekreacyjną. W projekcie uwzględniony będzie węzeł komunikacyjny dla autobusów, w tym dla autobusów miejskich.

Władze miasta chcą, aby na elewacji nowego dworca od strony peronów pojawił się wizerunek przedwojennego dworca kolejowego, który został zniszczony w bombardowaniu.

PODZIEL SIĘ