Dzięki nowemu zapleczu KD zaoszczędzą 22 mln zł

Dzięki nowemu zapleczu KD zaoszczędzą 22 mln zł

11 grudnia 2017 | Autor: AB | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

W Legnicy powstaje nowa baza serwisowa Kolei Dolnoślaskich. Przewoźnik liczy, że pierwsza z dwóch hal zacznie obsługiwać tabor już za kilka tygodni.

Fot. Koleje Dolnośląskie

Kolej Dolnośląskie funkcjonują już 10 lat. Spółka od początku korzystała z hali serwisowej w Miłkowicach, która ze względu na skąpe wyposażenie i wysokie koszty użytkowania przestała spełniać swoje zadanie. Z tego powodu zarząd przewoźnika zdecydował o budowie zaplecza technicznego przy ulicy Pątnowskiej w Legnicy.

Pierwsza z dwóch zaplanowanych hal zostanie oddana do użytku w najbliższych tygodniach. Nowoczesne centrum serwisowe zostanie wyposażone między innymi w stację paliw, myjnię automatyczną oraz wyposażenie umożliwiające serwisowanie taboru na najwyższym możliwym poziomie.

– Budowa nowej bazy serwisowej w Legnicy przy tak dynamicznym rozwoju naszej spółki była koniecznością. Dzięki inwestycji nie tylko w perspektywie dziesięciu lat zaoszczędzimy 22 mln zł, ale również zapewnimy kilkadziesiąt nowych miejsc pracy – podkreśla Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

W związku z okrągłą rocznicą rozpoczęcia działalności KD w ubiegłym tygodniu odbyła się dwudniowa konferencja przewoźnika „Zakup Nowoczesnego Taboru Szynowego Elementem Rozwoju Dolnego Śląska”. Jej uczestnicy poznali m.in. plany inwestycyjne spółki oraz wyniki przewozowe. W 2017 r. Koleje Dolnośląskie przewiozą ponad 9 milionów pasażerów. Jednym z istotnych tematów poruszanych podczas konferencji były systemy utrzymania taboru.

PODZIEL SIĘ