Oddano trzy nowe przejścia podziemne w Kobyłce i Zielonce

Oddano trzy nowe przejścia podziemne w Kobyłce i Zielonce

15 grudnia 2017 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe podnoszą poziom bezpieczeństwa i zapewniają sprawniejszą komunikację mieszkańcom Zielonki i Kobyłki. Do użytku zostały oddane trzy przejścia podziemne na stacjach: Kobyłka, Kobyłka Ossów i Zielonka. Obiekty został wybudowane za 11,5 mln zł w ramach modernizacji linii Rail Baltica.

Fot. PKP PLK

Nowe przejścia podziemne zastępują przejścia w poziomie szyn, funkcjonujące na stacji w Zielonce i na przystankach Kobyłka i Kobyłka Ossów.  Obiekty są wyposażone w funkcjonalne oświetlenie, tablice informacyjne i wyświetlacze z informacjami o odjazdach pociągów. Ściany zostały pokryte warstwą antygrafitti. Z przejść mogą skorzystać także osoby o ograniczonej mobilności. Dostęp na perony ułatwią windy.

Otwarcie nowych obiektów to także dobra informacja dla pasażerów jeżdżących na trasie Wołomin – Warszawa. Odwołane zostały ograniczenia prędkości, wprowadzone na czas budowy podziemnych przejść i funkcjonowania przejść w poziomie szyn. Teraz pociągi pojadą sprawniej, bez zwolnień.

Bezpieczniej na Rail Baltica

Na linii łączącej Warszawę z Białymstokiem od maja do października do dyspozycji kierowców i pieszych oddane zostały nowe obiekty. Działa tunel drogowy i wiadukt w Zielonce oraz dwa tunele w Wołominie. W ramach przebudowy Rail Baltica w Małkini powstanie nowy wiadukt kolejowy i podziemne przejście dla pieszych. Przejazdy kolejowo-drogowe zostaną zastąpione bezkolizyjnymi skrzyżowaniami także w Kobyłce, Jasienicy, Łochowie i Toporze.

PKP Polskie Linie Kolejowe konsekwentnie zwiększają liczbę bezkolizyjnych skrzyżowań. Ostatnio nowe wiadukty zostały otwarte na linii E59 Wrocław – Poznań w Mosinie, Łęczycy i Sędziszowie Małopolskim. Powstaje także nowy wiadukt w Tarnowie i na trasie  z Radomia do Warszawy.

PODZIEL SIĘ