Wykolejenie lokomotywy PKP Intercity [aktualizacja]

Wykolejenie lokomotywy PKP Intercity [aktualizacja]

21 grudnia 2017 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

Do niebezpiecznej sytuacji doszło dziś obok Zielonej Góry, po tym jak postawiono na tor lokomotywę EU07, która wcześniej wykoleiła się. Jak podaje Gazeta Wrocławska, pojazd ruszył bez maszynisty.

Fot. Przemysław Szkatuła

Dzisiaj ok godziny 14.00 Koło Zielonej Góry w wyniku zderzenia z koparką wykoleiła się lokomotywa EU07 PKP Intercity ciągnąca pociąg IC Światowid ze Szczecina do Katowic. Zdarzenie miało miejsce obok posterunku Stary Kisielin na linii nr 273 Zielona Góra – Nowa Sól. 

Do niecodziennej sytuacji doszło po tym jak wykolejony pojazd został postawiony na tor. Lokomotywa wyruszyła bez maszynisty. Jak informują media, policja zabezpiecza dworce, a służby PLK próbują zatrzymać lub wykoleić pojazd.

Wcześniej informowaliśmy, że wykolejenie lokomotywy spowodowało wstrzymaniu ruchu pociągów czego efektem są spore utrudnienia zarówno w ruchu regionalnym jak i dalekobieżnym. Przewozy Regionalne wprowadziły komunikację zastępczą na linii Zielona Góra – Wrocław. Dla 140 pasażerów pociągu PKP Intercity zapewniło przejazd autobusami do Zielonej Góry. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.