Stadler dostarczy FLIRT-y dla SOB

Stadler dostarczy FLIRT-y dla SOB

27 grudnia 2017 | Źródło: Stadler Polska
PODZIEL SIĘ

Szwajcarski przewoźnik regionalny SOB, w ramach strategicznej współpracy z kolejami SBB, złożył zamówienie na dostawę 11 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu FLIRT przeznaczonych do obsługi trasy Bazylea/Zurych – Przełęcz Św. Gotarda – Locarno/Lugano. Pojazdy mają wyjechać na tory w grudniu 2020 r.

Fot. Stadler

W ramach porozumienia o współpracy zawartego w lipcu 2017 r. szwajcarski przewoźnik regionalny SOB, na zlecenie szwajcarskich kolei federalnych SBB, będzie obsługiwał trasę widokową prowadzącą przez Przełęcz Św. Gotarda wykorzystując do tego zamówiony tabor. Eksploatacja pojazdów będzie prowadzona na podstawie koncesji SBB na przewozy dalekobieżne. Współpraca SOB i SBB wzbogaci ofertę połączeń kolejowych oraz podniesie komfort podróży:  pasażerowie będą mogli podróżować z Bazylei lub Zurychu przez Przełęcz Św. Gotarda bez konieczności przesiadania się.

Szwajcarska spółka przewozowa SOB złożyła w firmie Stadler zamówienie na jedenaście pojazdów przeznaczonych do obsługi odcinków Zurych-Zug-Arth-Goldau- oraz Bazylea-Olten- Lucerna-Przełęcz Św. Gotarda-Bellinzona-Locarno/ Lugano.

Do dyspozycji pasażerów oddane zostaną wysokiej klasy pociągi dalekobieżne wyposażone w komfortowe przedziały pierwszej klasy z układem miejsc siedzących 2:1 oraz strefę restauracyjną i specjalne strefy dla rodzin podróżujących z dziećmi. Konfigurując nowe pojazdy przewoźnik mógł wykorzystać rozwiązania zastosowane w pojazdach dla Ekspresu Przedalpejskiego (VAE).

Stadler, dostawca systemowych rozwiązań w zakresie budowy pojazdów szynowych, produkuje pociągi od ponad 75 lat. Posiada siedzibę w Bussnang (Szwajcaria) i zatrudnia ponad 7000 pracowników w zakładach w Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii, Polsce, na Węgrzech, w Czechach, na Białorusi oraz w Stanach Zjednoczonych. 

PODZIEL SIĘ