Arriva RP chce jeździć na trasie Wejherowo - Warszawa Lotnisko Chopina

Arriva RP chce jeździć na trasie Wejherowo - Warszawa Lotnisko Chopina

28 grudnia 2017 | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

Do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynął wniosek Arriva RP o przyznanie otwartego dostępu na trasie krajowej Wejherowo – Warszawa Lotnisko Chopina – Wejherowo.

Fot. Arriva

Arriva RP deklaruje gotowość uruchomienia połączenia na trasie Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia od 10 grudnia 2018 r.  Natomiast od 13 grudnia 2020 r. na trasie Wejherowo – Warszawa Lotnisko Chopina.

Wniosek o otwarty dostęp wpłynął do Urzędu Transportu Kolejowego 18 grudnia 2017 r. i został opublikowany na stronie UTK. To kolejny wniosek o dostęp do infrastruktury złożony przez Arrivę, która chce w następnych latach mocniej wejść na rynek komercyjnych przewozów pasażerskich. Wcześniej ta spółka należąca do Kolei Niemieckich (DB) złożyła wnioski na trasy: Wrocław - Szczecin (przez Zieloną Górę), Wejherowo - Chełm, Łódź - chełm, Wejherowo - Kielce i Bydgoszcze - Hel. W wakacje Arriva uruchomiła pociągi z Bydgoszczy na Hel przez Gdańsk. 

Zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) Nr 869/2014 organ regulacyjny niezwłocznie publikuje na swojej stronie internetowej powiadomienie dokonane przez wnioskodawcę, z wyjątkiem wszelkich informacji wrażliwych z handlowego punktu widzenia. W związku z otrzymaniem od Arriva wniosku o przyznanie otwartego dostępu została wszczęta stosowna procedura przewidziana rozporządzeniem.

Tryb postępowania w związku z otrzymaniem wniosku opisany jest w usłudze Otwarty dostęp dla pasażerskich krajowych przewozów kolejowych.