AWT pozyskało nowe lokomotywy Bombardiera

AWT pozyskało nowe lokomotywy Bombardiera

04 stycznia 2018 | Źródło: AWT/ŁK
PODZIEL SIĘ

Czeski przewoźnik AWT należący do grupy PKP Cargo wydzierżawił na 3 lata nowe lokomotywy Bombardier Traxx BR 186. Pojazdy będą kursować m.in. na liniach do Niemiec.

Fot. AWT

Nowe lokomotywy Bombardiera dołączą do floty pojazdów wielosystemowych AWT. Przewoźnik obecnie eksploatuje lokomotywy ES64U4 i ES64F4, które napędzają pociągi na międzynarodowych połączeniach towarowych.

AWT podpisał umowę leasingu lokomotyw Bombardiera na okres trzech lat od firmy Akiem. Pojazdy te będą obsługiwać połączenia na terenie Czech, Niemiec i Słowacji, w szczególności na trasie Pskov – Herne. Lokomotywy te będą też ciągnąć pociągi transportujące samochody z fabryki koncernu PSA Peugeot–Citroen w Trnavie.

– Inwestycje w modernizację taboru są jednym z kluczowych elementów strategii zarówno spółki AWT jak i jej spółki matki: PKP Cargo i zaspokajają rosnące zapotrzebowanie na nasze usługi na nowych szlakach międzynarodowych – powiedział Arkadiusz Olewnik, prezes Grupy AWT.

Lokomotywy zostały dostarczone przewoźnikowi 28 grudnia, a ich oficjalny odbiór nastąpił 4 stycznia. Pojazdy mają homologację uprawniającą do jazdy na liniach kolejowych w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji i Polsce.