Pesa i Newag nadal walczą o zamówienie na 71 EZT dla KM

Pesa i Newag nadal walczą o zamówienie na 71 EZT dla KM

05 stycznia 2018 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Producenci taboru z Bydgoszczy i Nowego Sącza złożyli do sądu skargi na decyzję Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie odwołań wobec wyniku przetargu Kolei Mazowieckich. Przewoźnik uznał za najlepszą ofertę Stadlera. W grę wchodzi zamówienie wartości ponad dwóch miliardów zł.

Fot. Newag

O tym, że Pesa i Newag zastanawiają się nad zaskarżeniem decyzji KIO, a tym samym wynik przetargu KM nie jest jeszcze przesądzony, informowaliśmy 22 grudnia ubiegłego roku. Firmy miały tydzień na złożenie do Sądu Okręgowego skargi na decyzję KIO. Pierwszy skargę złożył Newag. Informację o złożeniu skargi przez Pesę potwierdził również Maciej Grześkowiak, szef zespołu ds. PR w spółce.

Sąd Okręgowy w Warszawie ma miesiąc na rozpatrzenie obu skarg.

Przypominamy, że Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania producentów taboru z Bydgoszczy i Nowego Sącza czwartego grudnia 2017 r.

Przetarg KM na 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych jest jednym z największych w historii polskich kolei. Przewoźnik zdecydował o wyborze oferty Stadlera na dostawę pojazdów serii FLIRT 3, której wartość wynosi 2,21 mld zł. Pozostali dwaj oferenci dwukrotnie odwoływali się do KIO, sugerując preferowanie w przetargu oferty Stadlera.

PODZIEL SIĘ