Bombardier dostarczy 17 lokomotyw hybrydowych do USA

Bombardier dostarczy 17 lokomotyw hybrydowych do USA

08 stycznia 2018 | Źródło: Bombardier/ŁK
PODZIEL SIĘ

Bombardier dostarczy dodatkowe 17 lokomotyw hybrydowych dla przewoźnika publicznego w stanie New Jersey w USA. Pojazdy będą produkowane we Wrocławiu

Fot. Fan Railer Wikimedia Commons

Zamówienie na 17 lokomotyw zostało złożone przez New Jersey Transit Corporation w ramach prawa opcji przewidzianego w podpisanej w 2008 r. umowie na dostawę 26 lokomotyw Bombardier ALP-45DP. NJTC skorzystało już z prawa opcji w 2011 r. kiedy zamówiły 9 lokomotyw. Zawarta w 2008 r. umowa pozwala amerykańskiemu przewoźnikowi zamówić w ten sposób łącznie 37 lokomotyw.

Lokomotywy hybrydowe Bombardier ALP-45DP pozwalają na jazdę zarówno na liniach zelektryfikowanych jak i niezelektryfikowanych dzięki czemu przewoźnik unika czasochłonnych manewrów. Pojazdy produkowane będą w zakładach Bombardiera w Niemczech i we Wrocławiu. Pierwsze lokomotywy mają trafić do USA w 2019 r.

Nowe lokomotywy będą kursować na linii łączącej dworzec Penn Station w Nowym Jorku z New Jersey, której fragmenty są niezelektryfikowane. Lokomotywy hybrydowe Bombardiera kursują też na liniach aglomeracyjnych w Montrealu.

PODZIEL SIĘ