Pakiet Podróżnika wkrótce do kupienia przez Internet

Pakiet Podróżnika wkrótce do kupienia przez Internet

12 stycznia 2018 | Źródło: PKP Informatyka
PODZIEL SIĘ

W siedzibie spółki PKP Informatyka odbyło się wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury. Posłowie zapoznali się z informacją prezesa firmy, Tomasza Miszczuka, dotyczącą monitorowania bezpieczeństwa kolejowej krytycznej infrastruktury IT oraz poznali plany przedsiębiorstwa.

Fot. PKP Informatyka

Pierwszym punktem wizyty przedstawicieli Sejmu RP była prezentacja Centrum Monitoringu (Security Operations Center). W SOC PKP Informatyka przez 24h na dobę pracuje zespół osób, który zapewnia bezpieczeństwo programów i aplikacji IT obsługujących sektor kolejowy w Polsce. Podczas swojego wystąpienia Tomasz Miszczuk, przedstawił dotychczasowe sukcesy spółki, omówił zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, a także nakreślił plany na przyszłość.

Wizyta parlamentarzystów była okazją do zaprezentowania przygotowywanej przez PKP Informatyka nowej aplikacji, dzięki której podróżni będą mogli dokonywać zakupu m.in. wspólnego biletu PKP Intercity, PolRegio i trójmiejskiej SKM w internecie.

- Aplikacja Bilkom to rozwinięcie przygotowanego przez PKP Informatyka Pakietu Podróżnika, który od września jest dostępny w kasach biletowych przewoźników. Już w przyszłym tygodniu Wspólny Bilet będzie można zakupić także w sieci. Cieszę się, że Komisja Infrastruktury mogła zapoznać się z naszymi osiągnięciami powiedział Tomasz Miszczuk.

Komisja Infrastruktury jest jedną z 29 komisji stałych Sejmu RP. Do zakresu działania Komisji należą sprawy budownictwa oraz gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej, sprawy transportu lądowego i powietrznego, poczty oraz geodezji i kartografii. Pracami Komisji kieruje poseł Bogdan Rzońca.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Warszawa otrzyma dofinansowanie budowy metra i linii tramwajowych Warszawa otrzyma dofinansowanie budowy metra i linii tramwajowych
Następny artykuł Stacja Gliwice Port ma już nowe tory Stacja Gliwice Port ma już nowe tory