ŁKA i inni przewoźnicy mogą wejść do wspólnego biletu

ŁKA i inni przewoźnicy mogą wejść do wspólnego biletu

15 stycznia 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Trwają prace nad wspólnym biletem kolejowym i zintegrowaną taryfą opłat. Do projektu PKP Intercity, PolRegio i SKM Trójmiasto wkrótce mogą dołączyć kolejni przewoźnicy.

Fot. ŁKA

Od 15 stycznia można juk kupować przez aplikację Bilkom wspólny bilet PKP Intercity, PolRegio i SKM Trójmiasto czyli Pakiet Podróżnika.  Wkrótce do projektu tego dołączą kolejni przewoźnicy. W Grupie PKP trwają prace nad wdrożeniem wspólnego biletu i zintegrowanej taryfy opłat.

— Zapraszamy inne spółki do współpracy i te deklaracje się spełniają. Co najmniej trzy spółki samorządowe zgłosiły chęć wejścia do Pakietu Podróżnika. Jest szansa, że od 1 lutego do projektu wejdzie Łódzka Kolej Aglomeracyjna, później być może wejdą Koleje Wielkopolskie i Koleje Dolnośląskie. Jest też zainteresowanie Kolei Śląskich i Kolei Mazowieckich. Chciałbym potwierdzić, że toczą się też prace nad wspólną taryfą biletową. Planowanym terminem wejścia w życie tej oferty jest grudzień 2018 - powiedział Krzysztof Mamiński prezes PKP SA.

PKP Będzie rozmawiać z organizatorami przewozów kolejowych w województwach ws. wspólnej taryfy biletowej. W założeniu zintegrowana tary nie ma zastąpić systemów opłat obowiązujących już teraz u przewoźników samorządowych ale ma być ofertą dodatkową.

— Pytanie czy samorządy województw przyjmą proponowane rozwiązanie? Chcemy zaproponować tablice taryfowe i planujemy spotkanie z samorządami. Wspólna taryfa nie zastąpi już obowiązujących i może się okazać, że oferty biletowe przewoźników samorządowych mogą być atrakcyjniejsze od wspólnej taryfy — powiedział prezes PKP.

PODZIEL SIĘ