Pesa podpisała umowę na dostawę Twistów do Częstochowy

Pesa podpisała umowę na dostawę Twistów do Częstochowy

15 stycznia 2018 | Źródło: MPK Częstochowa
PODZIEL SIĘ

Pesa podpisała umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Częstochowie na dostarczenie 10 nowoczesnych składów tramwajowych, które będą już za kilkanaście miesięcy wozić pasażerów ulicami miasta.

Fot. Mix321 Wikimedia Commons

Stosowne dokumenty podczas uroczystego spotkania zorganizowanego w hali tramwajowej na terenie zajezdni MPK parafowali prezes MPK, Mariusz Sikora, z-ca prezesa, Robert Madej oraz dyrektor rynku tramwajowego firmy Pesa, Robert Szot.

Zgodnie z zamówieniem do miejskiego przewoźnika od wiosny do jesieni 2019 roku trafi łącznie 10 nowoczesnych tramwajów produkcji bydgoskiej spółki. Będą to pojazdy o zbliżonych parametrach do jeżdżących po mieście od 2012, siedmiu, klimatyzowanych tramwajów typu Twist tej samej marki. Niemniej będzie to model wzbogacony o dodatkowe udogodnienia dla pasażerów (m.in. siec internetowa wi-fi, cyfrowe ekrany informacyjne czy biletomaty) i o nieco zmodyfikowanej formie nadwozia.

Zakup nowoczesnego, niskopodłogowego taboru tramwajowego jest częścią wielkiej modernizacji infrastruktury tramwajowej w naszym mieście, na którą miasto pozyskało dofinansowanie ze środków UE w kwocie ponad 144 mln zł. Oprócz nowych tramwajów, gruntownej przebudowie ulegnie stara linia tramwajowa od Północy do Rakowa. Wraz z wkładem własnym całość zadań pochłonie ponad 200 mln zł. W tej kwocie zawarty jest wydatek ponad 73 mln zł netto na zakup wspomnianych tramwajów, który dziś stał się faktem.

PODZIEL SIĘ