Pakiet Podróżnika dostępny w Internecie

Pakiet Podróżnika dostępny w Internecie

16 stycznia 2018 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Od 15 stycznia br. pasażerowie mogą kupować bilety internetowe w ramach oferty Pakiet Podróżnika na specjalnie utworzonej platformie sprzedażowej Bilkom 2, pod adresem www.bilkom.pl.

Fot. PKP SA

Dzięki nowej funkcjonalności możliwy jest zakup biletu na przejazdy pociągami PKP Intercity, PolRegio oraz PKP SKM w Trójmieście. To kolejny etap na drodze do realizacji koncepcji Wspólnego Biletu. Do projektu tego dołączyć mogą inni przewoźnicy.

- Chcemy integrować spółki kolejowe, tak aby dostarczać pasażerom jeszcze lepsze produkty. Nowoczesność wymaga od nas intuicyjności i mobilności – takie rozwiązanie dostarczamy teraz podróżnym. Wspólny Bilet, a w tym Pakiet Podróżnika, to nasz priorytet. Dzięki niemu podróże staną się jeszcze łatwiejsze, co przekona więcej pasażerów do kolei – mówił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. 

Nowa wersja aplikacji Bilkom 2 umożliwia komfortowe i intuicyjne sprawdzenie rozkładu jazdy oraz zakup biletu na przejazdy pociągami wszystkich przewoźników biorących udział w Pakiecie Podróżnika według najkorzystniejszej oferty obowiązującej w danym czasie u przewoźnika. Ponadto możliwość nabywania biletów przez nowo powstały serwis internetowy istnieje na przejazd realizowany pociągami PKP Intercity, Polregio oraz PKP SKM w Trójmieście w przypadku, w którym kolejny odcinek podróżny rozpoczyna się od stacji kończącej odcinek poprzedni, przy czym każdy bilet stanowi potwierdzenie zawarcia odrębnej umowy przewozu. Bilety są wskazane na odrębnych blankietach, które są wystawiane w ramach jednej transakcji i płatności online. Warunki i zasady nabywania biletów za pośrednictwem platformy sprzedażowej Bilkom 2 na przejazdy pociągami PKP Intercity, Polregio oraz PKP SKM w Trójmieście są określone w regulaminach ustalonych przez przewoźników, dostępnych na ich stronach internetowych.

- Pakiet Podróżnika to bardzo ważny projekt dla polskich kolei. Jego sedno to integracja rynku i spółek, tak aby dostarczyć pasażerom atrakcyjny i prosty w obsłudze system. Do Pakietu Podróżnika akces zgłosili już kolejni przewoźnicy regionalni, których bilety już wkrótce podróżni będą mogli kupować także za pośrednictwem aplikacji Bilkom – mówił prezes PKP SA. Krzysztof Mamiński. 

Oferta Pakiet Podróżnika została wprowadzona we wrześniu 2017 roku. Upraszcza ona procedurę zakupu biletów na przejazdy pociągami kilku przewoźników. Dzięki niej na jednym blankiecie można kupić bilety na przejazd pociągami PKP Intercity, PKP SKM Trójmiasto i PolRegio.

- PKP Informatyka z sukcesem stworzyła system integrujący oferty przewoźników. Dzięki naszemu rozwiązaniu od września w kasach przewoźników jest dostępny Pakiet Podróżnika. Bilkom to najnowocześniejsza aplikacja, umożliwiająca zakup biletów kolejowych w internecie. Od dziś Pakiet Podróżnika jest dostępny w sieci – powiedział prezes PKP Informatyka, Tomasz Miszczuk.