PKP S.A. podpisały umowę wz. terminalu w Koninie

PKP S.A. podpisały umowę wz. terminalu w Koninie

22 stycznia 2018 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

PKP S.A. wspólnie z miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto S.A. podpisała trójstronny list intencyjny o wzajemnej współpracy przy realizacji projektu logistycznego. To pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego zlokalizowanego w Koninie. Kolejowa spółka dysponuje w tym mieście ok. 4,8-hektarową nieruchomością o potencjale transportowo-logistycznym.

Fot. PKP SA

– PKP S.A. stale angażuje się w rozwój kolejowych przewozów towarowych. Zależy nam na budowie łańcuchów dostaw, które będą opierały się o przyjazne środowisku formy transportu. Dlatego też podjęliśmy decyzję o zagospodarowaniu wybranych nieruchomości na potrzeby szeroko rozumianego rynku TSL (Transport - Spedycja - Logistyka). – mówi Mirosław Antonowicz, Członek Zarządu PKP S.A. Chcemy także wspierać rozwój przewozów intermodalnych, dlatego włączamy się w projekty dotyczące budowy infrastruktury terminalowej. Podpisanie listu intencyjnego i inwestycja w Koninie mają być kolejnym krokiem w tym kierunku – dodaje.

– Cieszę się, że po 10 latach wracamy do tematu budowy w Koninie kolejowego terminala intermodalnego. Dziś nasze miasto jest w zupełnie innym miejscu, bo posiada uzbrojone i skomunikowane tereny inwestycyjne. Planowany przez PKP S.A. terminal z pewnością w dużym stopniu zaspokoi więc zapotrzebowanie przedsiębiorstw na usługi logistyczne, skróci czas dostaw towarów i przyniesie korzyści firmom – mówi Józef Nowicki, Prezydent Miasta Konina. – To również kolejny impuls rozwojowy dla miasta, który pozytywnie wpłynie na całą konińską gospodarkę. O tym, jak ważne są tego typu projekty logistyczne świadczą nasze rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Wieluz nich, doceniając bliskość autostrady i położenie Konina, warunkowało lokalizację inwestycji w naszym mieście od obecności terminala i centrum logistycznego, najlepiej kolejowego – dodaje.

Zakres współpracy przy projekcie logistycznym w Koninie został określony w podpisanym liście intencyjnym. Zgodnie z jego zapisami, Wielkopolskie Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto S.A. deklaruje udział finansowy w planowanej inwestycji. Miasto Konin zobowiązało się natomiast aktywnie wspierać działania PKP S.A. i WCL, m.in. w zakresie uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji, zapewnienia optymalnego połączenia terminala z jego otoczeniem komunikacyjnym oraz promowania ekologicznych form transportu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł UTK interweniuje ws. liczników energii w pociągach UTK interweniuje ws. liczników energii w pociągach
Następny artykuł PLK modernizują stację Pilawa PLK modernizują stację Pilawa