Stadler przejmuje szwedzki Swedtrac

Stadler przejmuje szwedzki Swedtrac

23 stycznia 2018 | Źródło: Stadler Polska
PODZIEL SIĘ

Pod koniec pierwszego kwartału Stadler przejmie od Knorr-Bremse szwedzką firmę zajmującą się modernizacją i utrzymaniem pojazdów szynowych.

Fot. Stadler

W 2013 roku firma Swedtrac została przyłączona do Knorr-Bremse producenta układów hamulcowych. Firma zatrudniająca 106 osób realizuje dwa duże kontrakty: OTU Refurbishment i X2000 Comfort Upgrade.

Siedziba spółki Swedtrac w Tillberdze, oddalonej o ok. 100 km od Sztokholmu, ma w przyszłości stać się centrum kompetencyjnym Stadlera w obszarze serwisu w Szwecji.

W ostatnich latach rozwój Stadlera w krajach nordyckich wyraźnie nabrał tempa. Na rynku skandynawskim firmie przypadły w udziale następujące zamówienia:

  • w Szwecji - kompleksowy serwis pociągów MTR-Express oraz modernizacja X2000 - szwedzkich pociągów dużych prędkości należących do spółki SJ, realizowana we współpracy z ABB.
  • W Norwegii – dostawa pojazdów typu Flirt przewoźnikowi NSB oraz tramwajów dla Bergen (Bybanen). Ponadto dwa zlecenia na kompleksowy serwis otrzymane od spółek Bybanen w Bergen i Gjövikbanen w Oslo;
  • W Danii – kompleksowy serwis tramwajów dla miasta Aarhus.

Liczba pociągów i tramwajów firmy Stadler w Skandynawii zwiększy się z 81 pojazdów w roku 2013 do ponad 300 pojazdów w roku 2020, co oznacza wzrost o niemal 400 procent. 30 % floty Stadlera eksploatowanej na tym rynku znajduje się pod opieką Stadler Serwice.

PODZIEL SIĘ