Elektryczny Gagarin jedzie na testy do Żmigrodu

Elektryczny Gagarin jedzie na testy do Żmigrodu

23 stycznia 2018 | Autor: ŁK
PODZIEL SIĘ

Lokomotywa elektryczna 207E oparta na podzespołach radzieckiej spalinowej M62M jedzie na testy na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie - dowiedział się "Kurier Kolejowy".

Fot. Adam Kupniewski

Lokomotywa należąca do Rail Polska została pokazana podczas ubiegłorocznych targów Trako w Gdańśku, na których wzbudziła spore zainteresowanie. Pojazd oparto na wózkach lokomotywy M62M z wykorzystaniem niskonapięciowych silników typu EMD-D77/78.

Elektryczny „Gagarin” powstał po decyzji zarządu Rail Polska z 2015 o zaprojektowaniu 20 sztuk sześcioośiowych lokomotyw elektrycznych 3kV-DC. Spółka zdecydowała się na przebudowę spalinowych lokomotyw ze względu na niższe koszty niż zakup nowych pojazdów. W projekcie zwrócono uwagę na koszty eksploatacyjne i możliwość serwisowania lokomotywy w słabo wyposażonych warsztatach.

Przy projekcie lokomotywy 207E Rail Polska współpracowała z firmą Vis- Systems oraz ZTK Włosienica. Pojazd będzie badany na torze testowym Instytutu Kolejnictwa przed otrzymaniem dopuszczenia do ruchu.

PODZIEL SIĘ