Rośnie wiadukt kolejowy nad Obozową w Warszawie

Rośnie wiadukt kolejowy nad Obozową w Warszawie

26 stycznia 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

W najbliższy weekend wykonawca zamontuje stalową konstrukcję wiaduktu kolejowego nad ulicą Obozową w Warszawie. Operacje wykona specjalistyczny dźwig, który ustawi stutonową tonową konstrukcję na przygotowanych przyczółkach i filarze. W czasie robót ruch dla samochodów i tramwajów zostanie wstrzymany. Z miastem ustalone są objazdy. Prace rozpoczną się o północy w piątek 26 stycznia i zakończą się o 04:00 w poniedziałek.

Fot. PKP PLK

Budowa wiaduktu nad ulicą Obozową jest elementem przebudowy linii obwodowej pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia a Warszawa Gdańska. W ramach zadania przebudowywane są perony na przystankach Warszawa Wola i Młynów oraz peron 8 na stacji Warszawa Zachodnia. W trakcie budowy jest nowy przystanek Warszawa Koło, który usprawni komunikację w mieście. Trwają roboty przy przebudowie wiaduktów na Zawiszy, Wolskiej i Kasprzaka. PKP Polskie Linie Kolejowe planują przywrócenie ruchu pociągów pasażerskich między Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią w połowie 2018 roku. 

Dzięki wartej 196 milionów złotych inwestycji na warszawskiej sieci kolejowej przybędą dwa nowe przystanki Warszawa Obozowa i Warszawa Powązki. Budowa nowego węzła przesiadkowego Warszawa Młynów zwiększy możliwości komunikacyjne w stolicy – pasażerowie swobodnie przesiądą się z pociągu do metra przy ulicy Górczewskiej. Linia obwodowa będzie pełniła ważną rolę podczas przebudowy linii średnicowej. Wówczas pojadą nią pociągi dalekobieżne.

PODZIEL SIĘ