Ruszyły zapisy na FRACHT 2018!

Ruszyły zapisy na FRACHT 2018!

31 stycznia 2018 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Tegoroczna edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia w gdańskim AmberExpo. Wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez branży TSL, tym razem będzie trwało nie jeden, a dwa dni. Kolejną nowością szóstej edycji FRACHT-u będzie wręczenie statuetek „Lider transportu intermodalnego“.

Fot. Dominik Skudlarski

Każdego roku w pracach nad forum FRACHT biorą udział: przedstawiciele portów morskich i terminali przeładunkowych, przewoźnicy, spedytorzy, a także przedstawiciele państwowych i lokalnych organów władzy z Polski i zagranicy. Wydarzenie jest organizowane w celu omówienia problemów branży oraz opracowania rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju transportu intermodalnego, nie tylko w naszym kraju, ale również na całym świecie.

FRACHT 2018 zapowiada się szczególnie interesująco. W związku z tym, że tegoroczna edycja potrwa dwa dni, w ciągu których uczestnicy wysłuchają co najmniej dziewięciu prelekcji – wykładów oraz sześciu paneli dyskusyjnych. Wśród zagadnień zaproponowanych przez Radę Programową Forum jest współpraca wielogałęziowa, m.in.: transportu kolejowego z drogowym oraz rozwoju przewozów kolejowych między Europą i Chinami.

Pierwszego dnia, 11 kwietnia odbędą się trzy panele. Uczestnicy pierwszej dyskusji podsumują wyniki przewozów intermodalnych za 2017 r. i postarają się omówić bariery w rozwoju przewozów multimodalnych, w tym problemy z dostępnością terminali. Udział w panelu wezmą m.in.: przedstawiciele PKP S.A., PKP PLK, UTK oraz portów morskich.

Druga debata będzie poświęcona wpływom portów morskich Europy i Azji na rozwój transportu intermodalnego. W tym panelu zabiorą głos przedstawiciele portów w Szanghaju i Ningbo, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu.

Trzeci panel dyskusyjny również będzie miał charakter międzynarodowy. Spotkają się w nim przedstawiciele zarządów kolei w Azerbejdżanie, Chinach, Estonii, Gruzji, Iranie, Kazachstanie, Mongolii, Rosji, Polsce oraz na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Tematem dyskusji będzie rozbudowa szlaków łączących Europę i Azję.

Debaty zaplanowane na 12 kwietnia, tzn. drugi dzień FRACHT 2018, będą dotyczyły problemów polskiego sektora TSL. Pierwsza będzie dotyczyła aktualizacji Strategii Rozwoju Transportu do 2020 r. (z perspektywą do 2030 roku). Drugi tego dnia, a w sumie piąty panel dyskusyjny zostanie poświęcony ocenie skutków wejścia w życie nowych regulacji prawnych dotyczących bocznic i infrastruktury usługowej. Z kolei ostatnia podczas Forum dyskusja będzie dotyczyła efektów rocznej działalności nowej służby – Krajowej Administracji Skarbowej, niezwykle ważnej w procesie odpraw celnych towarów.

Szczegóły dotyczące forum FRACHT 2018 znajdują się na stronie forum-fracht.pl.

Formularz rejestracji (link)

Program konferencji (link)

Organizatorem forum FRACHT jest spółka Kurier Kolejowy.