Przewozy Regionalne zbudują nowy system sprzedaży biletów

Przewozy Regionalne zbudują nowy system sprzedaży biletów

02 lutego 2018 | Źródło: Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

Spółka Przewozy Regionalne ogłosiła konkurs na przygotowanie koncepcji nowego systemu sprzedaży biletów. Zgodnie ze specyfikacją nowy system powinien, w czasie rzeczywistym, komunikować się z innymi kanałami dystrybucji biletów PolRegio oraz umożliwiać współpracę z systemami innych przewoźników.

Fot. Przewozy Regionalne

System powinien także umożliwić nabywanie biletów wspólnych oraz pozwalać na rozwój nowoczesnych interfejsów sprzedaży. Autor zwycięskiej koncepcji będzie mógł przystąpić do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na dostawę oraz wdrożenie systemu.

– Obecnie informatyczny obszar sprzedaży składa się z wielu budowanych przez lata, niezależnych systemów połączonych ze sobą w różny, często nie wystandaryzowany sposób. Wdrożenie nowego systemu spowoduje nie tylko usprawnienie procesu zarządzania sprzedażą, ale także dostęp do danych o sprzedaży w czasie rzeczywistym. To kolejny krok w unowocześnianiu kanałów sprzedaży biletów POLREGIO dla poprawy jakości obsługi naszych pasażerów, wpisany w plan restrukturyzacji – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu – dyrektor handlowy spółki Przewozy Regionalne.  

Nową jakością Systemu Sprzedaży  Biletów (SSB) w stosunku do aktualnie używanych programów będzie m.in. uniwersalny interfejs sprzedaży komunikujący się, zarówno ze wszystkimi kanałami dystrybucji biletów, jak również z systemami innych przewoźników, systemami finansowo księgowymi. Poprzez nowy SSB będzie możliwość współpracy z  innymi przewoźnikami czy pośrednikami sprzedaży, wspólne/łączone bilety oraz sprzedaż wzajemna oparta na w pełni zautomatyzowanych usługach sprzedażowych i nowoczesne interfejsy sprzedaży.