Kierowcy chętnie koszystają z bezpłatnych przejazdów Kolejami Śląskimi

Kierowcy chętnie koszystają z bezpłatnych przejazdów Kolejami Śląskimi

09 lutego 2018 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

Ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich na dzień 9 lutego Koleje Śląskie wprowadziły bezpłatne przejazdy dla kierowców.

Fot. Gigabyt Wikimedia Commons

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

– Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00. O ewentualnym przedłużeniu akcji na kolejne dni będziemy każdorazowo informować oddzielnym komunikatem – poinformowały Koleje Śląskie.

To już trzeci raz w tym roku, kiedy KŚ ogłaszają bezpłatną komunikację w związku ze smogiem. W ciągu dwóch dni z takiej możliwości skorzystało prawie 4500 osób.

PODZIEL SIĘ