222M dla Podkarpacia wkrótce wyjedzie na tory

222M dla Podkarpacia wkrótce wyjedzie na tory

15 lutego 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Pierwszy z dwóch spalinowych zespołów 222M Newagu zamówiony przez województwo podkarpackie zostanie w tym tygodniu poddany wstępnym odbiorom technicznym.

Fot. Newag

Dwa pojazdy 222M zostały zamówione przez Podkarpacie na początku 2017 r. Newag pokonał w przetargu Pesę. Zgodnie z umową dwuczłonowe zespoły trakcyjne mają być przekazane klientowi w I kwartale 2018 r. Pojazdy wraz z usługami serwisowymi kosztować będą 26,8 mln zł.

– Pierwszy SZT  w tym tygodniu będzie poddany wstępnym odbiorom technicznym przez klienta, a przekazany zostanie pod koniec lutego br. Pojazd ten pozytywnie przeszedł badania techniczne w Żmigrodzie. Natomiast drugi pojazd aktualnie jest w trakcie uruchomień, a termin przekazania został wyznaczony na koniec marca 2018 r. – poinformowała Aldona Kuźma z Newagu.

222M to nowoczesny spalinowy zespół trakcyjny o prędkości maksymalnej 130 km/h, który mieści 270 pasażerów. Pojazd jest wyposażony w klimatyzację, toaletę zgodną z normą TSI PRM i miejsca dla osób niepełnosprawnych. Pierwsze dwa szt tego typu kupiły Koleje Mazowieckie.

fot. Newag

PODZIEL SIĘ