W Przewozach Regionalnych trwają negocjacje ws. sporu płacowego

W Przewozach Regionalnych trwają negocjacje ws. sporu płacowego

16 lutego 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

W spółce Przewozy Regionalne trwają negocjacje dotyczące sporu zbiorowego. Załoga chce podwyżek wynagrodzeń.

Fot. RzecznikPR CC BY-SA 4.0

Niedawno przedstawiciele zarządu Przewozów Regionalnych pochwalili się dobrym wynikiem finansowym spółki. Związki zawodowe uważają, że część z wypracowanych zysków powinna być przeznaczona na wynagrodzenia pracowników.

Załoga chce wreszcie skorzystać z dobrych wyników finansowych, którymi chwali się zarząd. W Przewozach Regionalnych od 2012 r. nie było podwyżek wynagrodzeń. Jak długo można pracować za 1800 zł netto? Skoro mamy dobrą koniunkturę i rząd od kilku lat chwali się wzrostem średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, a sama spółka Przewozy Regionalne osiąga rekordowe zyski, to uważamy, że część z tych wypracowanych wyników powinno być przeznaczone na poprawę wynagrodzeń. Pracownicy po latach restrukturyzacji i oszczędzania zasłużyli by być godnie wynagrodzeni za pracę, która przynosi dobre efekty. Przewozy Regionalne muszą sobie zdać też sprawę że na kolei brakuje kadr i istnieje ryzyko, że pracownicy będą przechodzili do innych spółek – powiedział Kurierowi Kolejowemu Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Niedawno Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie kontrolne ws. pomocy finansowej udzielonej Przewozom Regionalnym przed restrukturyzacją spółki.

PODZIEL SIĘ