Przedstawiciele UTK spotkali się z pracownikami SKM Trójmiasto

Przedstawiciele UTK spotkali się z pracownikami SKM Trójmiasto

20 lutego 2018 | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

Pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego odwiedzili siedzibę trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. Przedstawiciele UTK mieli okazję poznać specyfikę pracy spółki oraz odpowiedzieć na wiele pytań. Spotkanie jest kolejnym z cyklu spotkań z przedsiębiorstwami kolejowymi w ich siedzibach. Poprzednie wizyty odbyły się w LHS w Zamościu oraz w zakładach PESA w Bydgoszczy.

Fot. UTK

W spotkaniu ze strony UTK uczestniczyli m.in. prezes Ignacy Góra oraz dyrektorzy departamentów techniki i wyrobów, monitorowania  i bezpieczeństwa oraz regulacji rynku. Ze strony przewoźnika obecni byli prezes zarządu Maciej Lignowski, członkowie zarządu oraz dyrektorzy ds. eksploatacji, infrastruktury, marketingu i sprzedaży oraz naczelnik ośrodka szkolenia i egzaminowania.

Spotkanie było bardzo owocne. Omówiono doświadczenia w zarządzaniu obiektami infrastruktury usługowej. Była też okazja do przedyskutowania problematyki związanej z interpretacją przepisów dotyczących kompetencji maszynistów w zakresie szkolenia na symulatorze, które stanie się obowiązkowe od początku przyszłego roku.

- Cenię sobie możliwość takich bezpośrednich spotkań – powiedział prezes UTK Ignacy Góra. – Daje to możliwość poznania problemów związanych ze specyfiką działania oraz warunków funkcjonowania  przedsiębiorców na coraz bardziej konkurencyjnym rynku – dodał.

Urząd Transportu Kolejowego od półtora roku organizuje szkolenia dla przedstawicieli rynku kolejowego w ramach Akademii UTK. Warsztaty te są nieodpłatne i dotyczą najbardziej aktualnych zagadnień takich jak prace komisji kolejowych, wymagania dla wąskotorówek, regulacje prawne dotyczące maszynistów czy użytkowników bocznic. Przez ten okres w Akademii UTK przeszkolonych zostało ponad 900 osób.

Organizowane są również dni otwarte „Piątki z UTK - bezpieczeństwo na piątkę”. Skierowane są do osób, które mają pytania lub wątpliwości związane z transportem kolejowym lub chcą dowiedzieć się jak przebiega nadzór Prezesa UTK. Do wzięcia udziału w „Piątkach z UTK” zgłaszać można się przez formularz interaktywny. Planowana jest również formuła większych spotkań, podczas których będzie też możliwość wymiany informacji czy zadania pytań bezpośrednio Prezesowi Urzędu.

PODZIEL SIĘ