Południowy pawilon dworcowy w Katowicach nie będzie przebudowany

Południowy pawilon dworcowy w Katowicach nie będzie przebudowany

20 lutego 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

PKP S.A. nie planuje przebudowy południowego pawilonu dworcowego w Katowicach, a projekt inwestycyjny dla tego budynku oraz placu przed dworcem został zawieszony.

Fot. MacQtosh Wikimedia Commons

W 2015 r. Xcity Investment, spółka z Grupy PKP zajmująca się projektami deweloperskimi zapowiadała przebudowę pawilonu przy stacji kolejowej oraz budowę nowego budynku na placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej. To jeden z centralnych placów Katowic położony przy wejściu na stację kolejową od strony południowej. Obecnie wygląd tego placu jak i samego pawilonu jest krytykowany przez wielu podróżnych. Planowana inwestycja była uzależniona od znalezienia partnera komercyjnego.

W lipcu 2016 r. ówczesny zarząd PKP S.A. podjął decyzję o unieważnieniu postępowań na realizację części projektów inwestycyjnych, które miały zostać przeprowadzone przez spółkę Xcity Investment. Wśród unieważnionych postępowań znalazła się także inwestycja na pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej w Katowicach.

 – Na tę chwilę PKP S.A. nie ma w planach realizacji tej inwestycji. Nie wyklucza to jednak innego sposobu zagospodarowania tego terenu w przyszłości – powiedział Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A.

Jak wyjaśnił przedstawiciel kolejowej spółki przebudowa pawilonu wejściowego od strony pl. OMP nie została uwzględniona rónież w Programie Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Budynek ten będzie poddawany bieżącej konserwacji i – w miarę potrzeb – pracom naprawczym.

PODZIEL SIĘ