Elfy 2 prawdopodobnie pojadą w marcu do Bohumina

Elfy 2 prawdopodobnie pojadą w marcu do Bohumina

20 lutego 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Prawdopodobnie już w marcu do obsługi linii Katowice - Rybnik - Bohumin skierowane będą nowe elektryczne zespoły trakcyjne Elf 2 Kolei Śląskich.

Fot. Pudelek Wikimedia Commons

Koleje Śląskie w specyfikacji przetargu na nowy tabor zawarły warunek, by dostarczone pojazdy mogły obsługiwać połączenia transgraniczne. Przewoźnik chce zrezygnować z wykorzystywania starych i mocno wyeksploatowanych jednostek EN 57 dzierżawionych od Przewozów Regionalnych, które obecnie kursują do Bohumina.

Zmiana taboru na tej popularnej i prestiżowej linii będzie możliwa prawdopodobnie już w marcu. Koleje Śląskie będą mogły skierować na trasę do Bohumina nowe ezt Elf 2 produkcji bydgoskiej Pesy.

- Chcemy już 11 maraca skierować do obsługi linii Katowice - Bohumin nowe składy Elf 2, niekoniecznie pojazdy dwuczłonowe. Nowe pociagi Pesy spełniają kryteria TSI, co ułatwia uzyskanie dopuszczenia do korzystania z czeskiej infrastruktury kolejowej przez te pojazdy - wyjaśnia Magdalena Iwańska, rzeczniczka prasowa Kolei Śląskich.

Wczoraj śląski przewoźnik odebrał pierwszego czteroczłonowego Elfa II. Dostawy kolejnych będą realizowane w następnych miesiącach.

PODZIEL SIĘ