Na Bieg Piastów Kolejami Dolnośląskimi!

Na Bieg Piastów Kolejami Dolnośląskimi!

03 marca 2018 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

Tysiące uczestników kultowego biegu narciarskiego po 42 latach wreszcie będą mogły wygodnie dotrzeć na start! Dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich z burmistrzem Szklarskiej Poręby w weekend zawodów (3-4 marca) regionalny przewoźnik uruchomi dodatkowe pociągi specjalne ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc.

Fot. Bieg Piastów

– Z roku na rok staramy się robić coraz więcej, aby umożliwić uczestnikom Biegu Piastów współzawodnictwo na jak najwyższym poziomie. Jednym z ważnych elementów jest również szybkie i wygodne dotarcie na start. Dojazd na Polanę Jakuszycką pociągami Kolei Dolnośląskich jest wyśmienitym rozwiązaniem. Jeden pociąg może przewieźć nawet kilkaset ludzi, którzy nie będą zajmować miejsc parkingowych i korkować drogi dojazdowej – zaznacza Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Do tej pory zawodnicy i kibice biorący udział w Biegu Piastów, musieli zmagać się z wyzwaniami jeszcze przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji. Pierwszy etap zmagań stanowił bowiem dojazd na Polanę Jakuszycką. Kręta droga krajowa nr 3 podczas zawodów korkowała się nawet na długości kilku kilometrów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników biegów narciarskich, Koleje Dolnośląskie wspólnie z gminą Szklarska Poręba uruchomią 5 dodatkowych połączeń (3 w sobotę i 2 w niedzielę).

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Zarządu Województwa o uruchomieniu dodatkowych połączeń kolejowych w weekend zawodów. Dojazd pociągiem niemal na samą linię startu na pewno zwiększy atrakcyjność kolejnego Biegu Piastów – mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Dodatkowy pociąg będzie odjeżdżać ze stacji Szklarska Poręba Górna  w sobotę o godzinie 7.45. Odjazdy z Polany Jakuszyckiej przewidziano na godzinę 15:08 i 17:08 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Przejazd zaplanowano tak, żeby zawodnicy zdążyli przebrać się i pobrać nr startowy.

– Koleje Dolnośląskie starają się być blisko najważniejszych miejsc i wydarzeń w regionie. Bycie częścią zawodów z tak bogatą historią to dla naszej spółki duże wyróżnienie – podkreśla Cezary Pacamaj, wiceprezes Kolei Dolnośląskich. – Jestem przekonany, że uczestnicy, którzy wybiorą się w podróż na Polanę Jakuszycką pociągiem, nie będą żałować tej decyzji.

PODZIEL SIĘ