Kobieca twarz Stadlera w Polsce

Kobieca twarz Stadlera w Polsce

08 marca 2018 | Źródło: Stadler Polska
PODZIEL SIĘ

Niemal co piąta zatrudniona osoba z liczącej blisko 700 pracowników załogi Stadler Polska to kobieta. Ponad 50 kobiet pracuje w dziale produkcji przy wstępnym montażu elektrycznym, co stanowi prawie 40 % całego zespołu. Podobnie jest w dziale logistyki, gdzie Panie stanowią 30% ogółu pracowników. Są jednak działy, w których Panie dominują. Przykładem jest dział zakupów, gdzie kobiety stanowią aż 75% zespołu.

Fot. Stadler Polska

Parytet zatrudnienia zachowany jest w kadrze zarządzającej. 18 z 38 osób zatrudnionych w Stadler Polska na stanowiskach managerskich to kobiety. Panie szefują działom HR, finansów, komunikacji. Zajmują również stanowiska kierownicze w obszarach zakupów, logistyki, administracji i jakości. Świetnie sprawdzają się na stanowiskach kierowników projektów.

Kobiety aktywnie uczestniczyły i uczestniczą w budowaniu mocnej pozycji Stadlera na polskim rynku. Wiele z nich jak np. kierownik działu HR i administracji, czy kierownik działu zakupów są związane z zakładem od chwili jego powstania, czyli już ponad 10 lat.

- Przy wyborze pracowników kieruję się wyłącznie kompetencjami kandydatów. Moje doświadczenia pokazują, że kobiety w Polsce są bardzo dobrze przygotowane do wyzwań zawodowych i świetnie radzą sobie także w naszej, uznawanej za typowo męską, branży. Cieszę się, że mamy w zakładzie prężną reprezentację pań, ponieważ są one bardzo skuteczne - mówi Christian Spichiger, szef Stadlera w regonie Europy Centralnej i Wschodniej.