W wakacje możliwy nocny pociąg z Bielska-Białej do Gdyni

W wakacje możliwy nocny pociąg z Bielska-Białej do Gdyni

08 marca 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Nocne pociągi z Bielska-Białej do Gdyni być może wrócą w okresie wakacyjnym. Obecnie popularny IC Pogoria kursuje z Katowic obsługiwany składem Flirt3.

Fot. Szymon Sieciński Wikimedia Commons

Wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy 2017/2018 PKP Intercity zdecydowały się skrócić relację nocnego pociągu IC Pogoria, który jechał z Bielska-Białej do Gdyni. Obecnie pociąg jedzie do i z Katowic. Przewoźnik zmianę tę tłumaczy małą frekwencją na odcinku między Bielskiem-Białą a Katowicami. Poza okresem letnim Pogorią podróżowało między tymi miastami 20-40 osób. Obecnie mieszkańcy Bielska, chcąc się dostać na ten pociąg mogą skorzystać z połączeń Kolei Śląskich, które skomunikowano z IC Pogoria

Niewykluczone jednak, że bezpośredni nocny pociąg z Podbeskidzia do Trójmiasta wróci w wakacje.  – W związku ze zwiększonym zainteresowaniem nocnym połączeniem Bielsko-Biała Główna – Gdynia w okresie wakacji, PKP Intercity SA rozważy możliwość uruchomienia sezonowego połączenia w omawianej relacji, w ramach korekty rocznego rozkładu jazdy 2017/2018, która obowiązywać będzie od dnia 10 czerwca 2018 r. – Napisał Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury w odpowiedzi na interpelację poselską.

Skrócenie relacji IC Pogoria to nie jedyna zmiana wprowadzona w grudniu ubiegłego roku dla tego połączenia. PKP Intercity do obsługi Pogorii skierowała elektryczny zespół trakcyjny Flirt3.

PODZIEL SIĘ