Ponad 4000 osób skorzystało z pierwszej Rodzinnej Niedzieli w KŚ

Ponad 4000 osób skorzystało z pierwszej Rodzinnej Niedzieli w KŚ

13 marca 2018 | Źródło: Koleje Śląskie
PODZIEL SIĘ

W niedzielę zadebiutowała nowa promocja Kolei Śląskich dotycząca bezpłatnych przejazdów dla rodziców w niedziele wolne od handlu. Okazuje się, że akcja wyjątkowo przypadła do gustu śląskim rodzinom. Z oferty skorzystało prawie 4400 osób.

Fot. Patryk Farana

Pierwsza Rodzinna Niedziela zbiegła się z długo wyczekiwanym ociepleniem i nadejściem wiosny – nic zatem dziwnego, że w tym dniu nie brakowało amatorów wypraw w góry. Największym zainteresowaniem cieszyły się połączenia KŚ w kierunku Wisły oraz Żywca i Zwardonia. Na taki kierunek weekendowych wypraw zdecydowała się prawie połowa uczestników akcji. Nie brakowało również chętnych na wycieczkę do Cieszyna czy Raciborza.

- Cieszymy się, że tak wiele rodzin z naszego województwa miało okazję wybrać się z nami na wycieczkę w ten słoneczny dzień - mówi prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges. - Jest to na pewno zdrowy sposób spędzania czasu i ekologiczny sposób podróżowania, do czego chcemy w Kolejach Śląskich zachęcać dzieci i ich rodziców - dodaje Dinges.

Bezpłatne przejazdy dla rodziców Koleje Śląskie oferują w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu. Kolejne okazje do skorzystania z Rodzinnych Niedzieli nadarzą się zatem 1 kwietnia, 13 maja i 10 czerwca. Wówczas wystarczy kupić bilet jedynie dla dziecka - jeden lub dwójka rodziców jadą całkowicie bezpłatnie.

PODZIEL SIĘ