Skorzystaj z promocji Interrail i zaplanuj wakacje po Europie

Skorzystaj z promocji Interrail i zaplanuj wakacje po Europie

13 marca 2018 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Senne piękno prowincji czy architektoniczny splendor europejskich miast? A może jedno i drugie? Bilet Interrail Global Pass umożliwia podróżowanie po 30 krajach Europy, a Interrail One Country Pass pozwala na nieograniczone podróże po wybranym państwie. Planując wakacje już teraz, warto skorzystać z wiosennej promocji. Oferta jest ważna do końca marca, ale z biletów można korzystać przez 11 miesięcy od daty zakupu.

Fot. PKP Intercity

Wolisz w czasie wakacji poznawać kulturę jednego kraju czy preferujesz zwiedzanie kilku państw jednocześnie? Bilety Interrail gwarantują swobodę podróżowania dopasowaną do Twoich indywidulanych potrzeb. To dobra oferta dla osób, które w czasie podróży elastycznie zarządzają czasem.

Koleją przez Europę

Bilet Interrail Global Pass upoważnia do przejazdów pociągami w 30 krajach, m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji czy Hiszpanii. Dostępny jest w dwóch opcjach: flexi i continuous. Pierwsza z nich (flexi) umożliwia przejazdy pociągami w ramach określonego przy zakupie terminu ważności. Pasażerowie mogą wybrać 5 dowolnych dni przejazdów do wykorzystania w ciągu 15-dniowego terminu ważności albo 7, 10 lub 15 dni przejazdów w ciągu miesiąca. W przypadku drugiej opcji (continuous), pasażer może podróżować bez limitów przez 15, 22 następujących po sobie dni lub przez cały miesiąc.

Podróże po wybranym kraju

Bilet Interrail One Country Pass umożliwia wygodne podróżowanie po wybranym kraju. W ramach tej oferty dostępne są bilety typu flexi na 3, 4, 6 albo 8 dni przejazdów, do wykorzystania w ciągu miesiąca. Dodatkowo możesz łączyć podróż koleją z wycieczką statkiem, na przykład, jeśli podróżujesz z Rzymu na Sycylię, pokonasz Cieśninę Mesyńską na pokładzie specjalnego promu. Z oferty promocyjnej wyłączone są bilety na terenie państw: Norwegia, Szwecja, Dania, Finlandia i Szwajcaria.
Z biletu One Country Pass nie można również korzystać w kraju zamieszkania.

Wiosenna promocja

W marcu obowiązują promocyjne ceny – 15% na wszystkie bilety Global. Z oferty można skorzystać od razu lub w okresie 11 miesięcy od daty zakupu, co pozwala na wcześniejsze zaplanowanie wiosennej lub letniej wyprawy. Aby otrzymać zniżkę 15%, należy nabyć bilet za pośrednictwem strony www.interrail.eu. Trafi on do nabywcy kurierem. Za taką usługę doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 15 euro. Bilet kupiony w promocji nie podlega zwrotowi lub wymianie.

TOP 5: najchętniej odwiedzane kraje z Interrail

Włochy, Niemcy, Szwajcaria, Francja i Hiszpania to najchętniej odwiedzane kraje z biletami Interrail. Polacy również najczęściej wybierają Niemcy, Szwajcarię i Francję. Chętnie podróżują także po Austrii i Anglii. Najpopularniejszymi trasami są natomiast: Berlin – Praga, Hamburg – Kopenhaga, Budapeszt – Wiedeń, Praga – Wiedeń, Budapeszt – Praga. Z oferty Interrail najczęściej korzystają mieszkańcy: Anglii, Niemiec, Szwajcarii, Skandynawii i Hiszpanii. Od stycznia do sierpnia 2017 roku z biletami Global Pass i One Country Pass podróżowało ponad 225 tys. pasażerów.

Rezerwacja miejsc

Większość pociągów nie wymaga rezerwacji miejsca. Warto mieć to jednak na uwadze szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy obłożenie składów jest większe niż zwykle. Aplikacja mobilna i rozkład jazdy pociągów na stronie interrail.eu podpowiedzą, czy rezerwacja w przypadku wybranego pociągu jest niezbędna. W niektórych przypadkach osoby podróżujące z biletem Interrail w ramach rezerwacji mogą bezpłatnie skorzystać również z posiłków, napojów oraz prasy. Zarezerwuj miejsce, aby mieć pewność, że dotrzesz do celu w komfortowych warunkach.

Więcej informacji na temat oferty można znaleźć w zakładce Interrail w serwisie www.intercity.pl oraz pod numerem infolinii 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto). Dla abonentów sieci zagranicznych obowiązujący numer to: +48 22 391 97 57 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).

PODZIEL SIĘ