Od kwietnia parkingi Kolei Mazowieckich dostępne bez opłat

Od kwietnia parkingi Kolei Mazowieckich dostępne bez opłat

27 marca 2018 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Koleje Mazowieckie poinformowały, że od 1 kwietnia 2018 r. przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady korzystania z parkingów „Parkuj i Jedź” w lokalizacjach: Błonie, Brwinów, Celestynów, Mińsk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Radom, Siedlce, Teresin i Żyrardów.

Fot. Koleje Mazowieckie

Parkingi zaczną funkcjonować w otwartej formule, bez dozoru i bezpłatnie z dostępnością dla wszystkich posiadaczy pojazdów osobowych i rowerów, przez całą dobę siedem dni w tygodniu bez konieczności posiadania biletu.

Do czasu wprowadzenia planowanych zmian, bilety parkingowe będą sprzedawane z terminem ich ważności do dnia 31 marca 2018 r.

Spółka Koleje Mazowieckie wybudowała sieć parkingów na zlecenie samorządu województwa mazowieckiego. Celem inwestycji jest zachęcenie coraz większej liczby użytkowników samochodów osobowych i rowerów do pozostawiania swoich pojazdów na parkingach wybudowanych w systemie „Parkuj i Jedź” i kontynuowanie podróży środkami komunikacji publicznej, w tym przypadku środkami komunikacji kolejowej.

Parkingi są przystosowane do potrzeb różnych grup ludności: posiadaczy samochodów osobowych, motocykli i osób korzystających z rowerów.

Pozostawienie samochodu na parkingach dozorowanych kosztowało 3 zł/dzień lub 20zł/miesiąc. Opłaty za bilety parkingowe do 31 marca są wnoszone w kasach biletowych KM.

 

PODZIEL SIĘ