EC Engineering płaci pracownikom za jazdę na rowerze

EC Engineering płaci pracownikom za jazdę na rowerze

30 marca 2018 | Źródło: EC Engineering
PODZIEL SIĘ

Krakowska firma projektowa EC Engineering zachęca swoich pracowników do dojeżdżania do pracy na rowerze lub przychodzenia na piechotę, płacąc im 50 groszy za każdy przebyty kilometr.

Fot. Rafał Wilgusiak

– Nasz sezon pieszo-rowerowy trwa od 1 kwietnia do 31 października i w tym czasie za przejechany lub przebyty pieszo kilometr firma wypłaca dodatkowo pieniądze – informuje Ireneusz Łuczak, prezes EC Engineering. – Chcemy zachęcić pracowników do porzucenia samochodów na rzecz ekologicznego transportu. Przy okazji mogą oni zadbać o swoją kondycję fizyczną.

W roku 2017 spośród 250 pracowników na rowerze dojeżdżało do pracy ponad 70 osób z czego 51 w biurze i zakładzie produkcyjnym w Krakowie oraz 23 osoby z zakładu produkcyjnego w Mielcu. Kilka osób zdecydowało się także na przychodzenie do pracy pieszo.

Rowerzyści pokonali z pracy i do pracy dystans o długości 39026 km, w tym 9270 km pracownicy w Mielcu. Krakowski rekordzista przemierzył po ulicach stolicy Małopolski w sumie 3,3 tys. km. Za każdy przejechany kilometr rowerzyści otrzymali 0,5 zł, w sumie więc firma wypłaciła w 2017 r. za dojazdy 19 513 zł.

EC Engineering jest znanym biurem projektowym. Specjalizuje się w projektach transportowych (pociągi, tramwaje, metro, autobusy, podzespoły do samolotów, itp.), realizowanych głównie na rynki Europy Zachodniej i Azji. W ofercie ma także ekologiczne rozwiązania dla transportu zbiorowego np. ładowarkę do autobusów elektrycznych.

W spółce pracuje prawie 150 inżynierów. Firma hest częścią EC Grupy, skupiającej kilka biur inżynierskich.

PODZIEL SIĘ