Alstom dostarczy 25 pociągów regionalnych Coradia Lint do południowych Niemiec

Alstom dostarczy 25 pociągów regionalnych Coradia Lint do południowych Niemiec

04 kwietnia 2018 | Źródło: Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom otrzymał dwa zamówienia na dostawę 25 pociągów regionalnych Coradia Lint do południowych Niemiec. DB Regio Bayern zamówił 20 pociągów o łącznej wartości 93 mln euro, a Hohenzollerische Landesbahn AG (HzL) pięć dodatkowych pociągów, o łącznej wartości 23 mln euro.

Fot. Alstom
Wszystkie spalinowe zespoły trakcyjne (DMUs) Coradia Lint zostaną wyprodukowane w Salzgitter w Niemczech, największej fabryce Alstomu na świecie.

Składy zamówione przez DB Regio będą obsługiwały sieć "Dieselnetz Ulm" wraz z trasami Ulm-Memmingen(-Buxheim), Ulm-Weissenhornand oraz (Ulm-)-Günzburg-Mindelheim. 15 pociągów będzie dostarczonych jesienią 2020 roku, natomiast pozostałych pięć jesienią 2022 roku. DB Regio zamówiło dwa różne rodzaje pociągów, które z łatwością można łączyć dla zwiększenia elastyczności operacyjnej. Tabor, na który składa się osiem pociągów Coradia Lint 41 oferujących 125 miejsc siedzących oraz 12 pociągów Coradia Lint 54 oferujących 150 miejsc siedzących, można łatwo i szybko przystosować do liczby pasażerów oraz różnych tras.

Pięć pociągów Coradia Lint 54 zamówionych przez HzL do obsługi sieci Bodenseegürtelbahn w Baden-Württemberg jest identyczne z taborem zamówionym przez HzL w ubiegłym roku do obsługi sieci “Ulmer Stern”. Zostaną one dostarczone wraz z głównym taborem w czerwcu 2019 roku.

Charakteryzujące się niskim zużyciem paliwa składy osiągają maksymalną prędkość 140 km/h przy wysokich wartościach przyspieszenia. Te dwumodułowe pociągi posiadają wejście na wysokości 620 mm, oferują 150 miejsc siedzących oraz 18 miejsc na rowery. Charakteryzują się wygodnym, przestrzennym rozmieszczeniem foteli, z których prawie każdy jest wyposażony w stolik na laptopa. Wszystkie pociągi są wyposażone w sieć WLAN, system rozrywki i informacji pasażerskiej ze statycznymi i dynamicznymi monitorami informacyjnymi oraz nadzór wideo dla większego bezpieczeństwa pasażerów.

Pociągi Coradia Lint produkowane przez Alstom, od 2000 roku, obsługują ponad 30 sieci w Niemczech, Europie i Kanadzie.

PODZIEL SIĘ