PLK zmodernizują 21 przejazdów na Mazowszu

PLK zmodernizują 21 przejazdów na Mazowszu

06 kwietnia 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują na Mazowszu 21 przejazdów kolejowo-drogowych, w tym 3 w Warszawie. Będzie bezpieczniej dzięki nowym urządzeniom, oświetleniu i wymienionej nawierzchni. Inwestycja jest realizowana w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego wartego 400 mln zł.

Fot. PKP PLK

W Warszawie, w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego, przebudowane zostaną 3 przejazdy kolejowo-drogowe. Wartość tylko tej inwestycji to prawie 3 mln zł. Jeden w miejscowości Michałów Reginów na linii pomiędzy Legionowem a Tłuszczem i dwa na Włochach: na ul. Poronińskiej i Królowej Bony.

W Michałowie Reginowie zasadnicze prace na przejeździe kolejowo-drogowym będą przeprowadzone między 21 a 25 maja. Zainstalowane zostaną nowe urządzenia zabezpieczające przejazd i monitoring. Wymienione zostaną tory i nawierzchnia drogi. Między 21 a 25 maja, ze względu na szeroki zakres prac pociągi SKM na linii od Legionowa do Wieliszewa zastąpi komunikacja autobusowa. Prace zostały ujęte w rozkładzie jazdy i informacje o zmianach są dostępne na stacjach i przystankach.
Na ulicy Poronińskiej, na przejeździe pomiędzy stacjami Warszawa Główna Towarowa a Warszawa Al. Jerozolimskie, PLK zamontują samoczynną sygnalizację przejazdową oraz nowe oświetlenie. Ponadto wymieniona będzie nawierzchnia drogi i tory. W związku z pracami pomiędzy 26 a 30 maja samochody będą przejeżdżały przez przejazd wahadłowo.

Na ulicy Królowej Bony na przejeździe zainstalowana zostanie również samoczynna sygnalizacja przejazdowa i nowe oświetlenie. Prace nie będą miały wpływu na ruch lokalny i ruch pociągów. 

Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych zwiększony zostanie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej i oświetlenie umożliwią bezpieczniejszą jazdę i ruch pieszy. Kamery będą nadzorowały zachowania kierowców. Na Mazowszu w ramach programu przejazdowego przebudowanych zostanie 21 przejazdów.

PLK w ramach Krajowego Programu Kolejowego realizują projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami” w I etapie obejmuje przebudowę 182 przejazdów kolejowo-drogowych w całej Polsce. Projekt będzie realizowany do 2019 roku. II etap koncentruje się na budowie nowych skrzyżowań bezkolizyjnych. Łącznie na projekt przewidziano 400 mln zł. Jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.