PKP PLK odkupią upadłe Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury

PKP PLK odkupią upadłe Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury

11 kwietnia 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe ponownie będą właścicielem znajdującego się w upadłości likwidacyjnej Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. PLK sprzedały ten zakład w 2011 r. Budimeksowi.

Fot. archiwym PNI

PKP PLK poinformowały, że postanowiły odkupić Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury. PKP PLK sprzedały PNI Budimeksowi w 2011 r., jednak spółka ta w 2012 zbankrutowała. Bankructwo PNI było przyczyną fiaska modernizacji linii E30 Kraków - Katowice, której nie udało się ukończyć w poprzedniej perspektywie budżetowej UE. 

Jak informuje zarządca infrastruktury w komunikacie, zasoby PNI będą wsparciem dla zarządcy infrastruktury zarówno przy pracach utrzymaniowych, jak i inwestycyjnych.  Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o. o (PNI) to firma budowlana realizująca kompleksowo zadania inwestycyjne w zakresie projektowania, budowy, modernizacji i remontów infrastruktury kolejowej.

- Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. dostrzegając ogromy potencjał PNI, złożył 5 kwietnia 2018 r. ofertę nabycia przedsiębiorstwa, która znajdowała się w upadłości likwidacyjnej. Była to jedyna oferta w tym postepowaniu na zakup całości Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury Sp. z o.o.

 

 

PODZIEL SIĘ