W sierpniu PR wdrożą płatność kartą w pociągu

W sierpniu PR wdrożą płatność kartą w pociągu

19 kwietnia 2018 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Przewozy Regionalne, właściciel marki PolRegio, planują stworzyć autorski system sprzedaży biletów, wykorzystujący wiele różnych kanałów sprzedaży. Aktualnie trwa konkurs na koncepcję i wykonanie systemu. Prowadzone jest też postępowanie na dostawę osobnego Systemu Sprzedaży Biletów Online.

Fot. Przewozy Regionalne

Przewozy Regionalne od dawna integrują ofertę biletową z innymi przewoźnikami kolejowymi oraz miejskimi i z PKS-ami. W ramach współpracy PolRegio z PKP Intercity można kupić m.in. bilety „Razem w Polskę” i „Pakiet Podróżnika”. Systematycznie przybywa też nowych kanałów sprzedaży biletów na pociągi regionalnego operatora – można je kupić np. przez stronę polregio.pl, aplikację SkyCash, platformę Bilkom,  w salonikach prasowych Kolportera oraz w portalu e-podróżnik. W tym roku uruchomiana będzie też sprzedaż w aplikacji mobilnej e-podróżnik.

Spółka pracuje nad nowym systemem sprzedaży biletów, który zastąpi dotychczasowe. Na rozstrzygnięcie czeka konkurs, ogłoszony aby wybrać wykonawców oprogramowania. – Jedną z funkcji systemu będzie generowanie statystyk, które pozwolą na przygotowanie oferty adekwatnej do potrzeb naszych pasażerów – mówi Andrzej Okoń, dyrektor Biura Informatyczych Systemów Sprzedaży w PR. – System będzie też zarządzał sprzedażą biletów u kierowników pociągów. Wyposażymy ich w terminale mobilne, umożliwiające płatność kartą na pokładzie pojazdu. Wdrożenie terminali nastąpi w sierpniu – dodaje.

Terminale mobilne to przemysłowe smartfony w odpornej obudowie, które mogą pracować 20 godzin bez ładowania baterii. Dwa tysiące tego typu urządzeń dostarczyło PR konsorcjum TK Telekom i S&T Services.

Przewoźnik prowadzi także postępowanie przetargowe na dostawę i wdrożenie Systemu Sprzedaży Biletów Online. Otwarcie ofert zaplanowano na 27 kwietnia. W ramach zamówienia powstanie aplikacja mobilna oraz serwis WWW, w których będzie można kupować bilety przewoźnika. Nie trzeba ich będzie drukować – kontrolerowi wystarczy pokazać bilet na ekranie smartfona.

PODZIEL SIĘ