KZŁ Bydgoszcz będą współpracować z Eneą w zakresie elektromobilności

KZŁ Bydgoszcz będą współpracować z Eneą w zakresie elektromobilności

23 kwietnia 2018 | Autor: ŁK/mat. prasowe
PODZIEL SIĘ

Enea Serwis i Kolejowe Zakłady Łączności podpisały porozumienie dotyczące wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności. KZŁ rozpoczęły niedawno produckję stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Fot. KZŁ

Enea Serwis i Kolejowe Zakłady Łączności 14 listopada 2017 r. sygnowały list intencyjny, który w konsekwencji doprowadził do podpisania umowy o współpracy. Porozumienie zostało zawarte 20 kwietnia w siedzibie Ministerstwa Energii. Dokument zakłada kooperację w zakresie dystrybucji i montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz szkoleń dla pracowników.

– Jesteśmy przekonani, że nasza wzajemna współpraca zapewni znaczny wzrost dostępności punktów ładowania, co wpisuje się w krajowy program elektromobilności.   Chcemy by w przyszłości kierowcy korzystający z aut elektrycznych na terenie działania Enei Operator mogli przejechać głównymi szlakami komunikacyjnymi korzystając z infrastruktury opartej o dostarczone przez KZŁ i Eneę Serwis  punkty ładowania – zadeklarował Sławomir Szczot, wiceprezes ds. rozwoju w Enei Serwis. 

KZŁ Bydgoszcz w ostatnim czasie zaprojektowały i rozpoczęły produkcję stacji ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO w wersji naściennej i wolnostojącej. 

— Liczymy na to, że współpraca z takim partnerem jak Enea Serwis przyczyni się do szybkiego rozwoju punktów ładowania w myśl wdrażanej przez rząd polityki elektromobilności — stwierdził Krzysztof Magierowski, prezes zarządu KZŁ Bydgoszcz.

— Fakt, że Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy - spółka Grupy PKP Informatyka - aktywnie włączają się w proces rozwijania elektromobilności w Polsce jest czymś oczywistym. Kolej od początku swojego istnienia była synonimem nowoczesności, a wraz z elektryfikacją kolei, stała się ekologicznym środkiem transportu. Ufam, że potencjał i doświadczenie KZŁ Bydgoszcz oraz PKP Informatyka zostanie wykorzystany w trwającej już elektromobilnej rewolucji – dodał prezes PKP Informatyka Tomasz Miszczuk.

20 kwietnia zawarte zostały również porozumienia między Grupą Lotos a Pocztą Polską i Telewizją Polską. Lotos będzie budować infrastrukturę do ładowania e-samochodow.

PODZIEL SIĘ