KD uruchamiają weekendowe pociągi do Skalnego Miasta

KD uruchamiają weekendowe pociągi do Skalnego Miasta

25 kwietnia 2018 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

28 kwietnia Koleje Dolnośląskie uruchomią kolejne połączenie. W każdy weekend mieszkańcy Wrocławia i Wałbrzycha będą mogli dojechać bezpośrednio do Skalnego Miasta w czeskiej miejscowości Adrspach.

Fot. Koleje Dolnośląskie

- To kolejny bardzo atrakcyjny kierunek dla mieszkańców Dolnego Śląska oraz turystów, którzy przyjeżdżają podziwiać nasz region i najbliższe okolice. Stawiamy na stały rozwój Kolei Dolnośląskich, zarówno pod względem nowoczesnego taboru jak i codziennej oferty. Podróż z Wrocławia Głównego do Adrspach potrwa niecałe 3 godziny i będzie możliwa w weekendy oraz święta. To doskonała alternatywa dla lubiących aktywnie spędzać swój wolny czas - komentuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli spędzić w Skalnym Mieście cały dzień. Pociąg do Adrspach wyjedzie o 5:46 rano, natomiast powrót zaplanowano na 18:50. Bilet normalny z Wrocławia do Adrspach i z powrotem będzie kosztował 48 zł. Bilet będzie ważny przez cały weekend.

Trasę Wrocław - Adrspach obsługiwać będą dwuczłonowe, spalinowe zespoły trakcyjne Kolei Dolnośląskich. - Jest to wspólny projekt przedstawicieli strony polskiej i czeskiej – mówi Jerzy Michalak z zarządu województwa dolnośląskiego.

Adrspach zachwyca nawet najbardziej wymagających amatorów górskiej turystyki, dlatego też w sezonie panuje tam naprawdę duży ruch turystyczny. Okolice Skalnego Miasta to świetne miejsce nie tylko dla miłośników pieszych wędrówek, ale także dla rowerzystów., którzy w pociągach KD będą mogli skorzystać ze specjalnych stojaków.

Rozkład jazdy:

Dojazd: Wrocław Gł. 5:46 - Wałbrzych Miasto 7:04 - Mezimesti 8:07 - Adrspach 8:45

Powrót: Adrspach 18:50 - Mezimesti 19:18 - Wałbrzych Miasto 20:28 - Wrocław Główny 21:32

PODZIEL SIĘ