PKP Intercity uczci Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

PKP Intercity uczci Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja

02 maja 2018 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity uczci Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja – w środę 2 maja i w czwartek 3 maja br. pracownicy kas i drużyn konduktorskich przewoźnika będą mieć przypięte do mundurów znaczki akcji „Niepodległa”.

Fot. PKP Intercity

Na biało-czerwonych znaczkach inicjatywy „Niepodległa”, które będą mieć przypięte pracownicy PKP Intercity, znajduje się cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Pracownicy kas będą mieć przypięte znaczki akcji na wysokości lewej górnej kieszeni marynarki, żakietu lub koszuli, tuż obok identyfikatora. Z kolei drużyny konduktorskie – w lewej klapie marynarki, zamiast logo PKP Intercity.

Inicjatywa jest wynikiem partnerstwa PKP Intercity z Biurem Programu „Niepodległa”, organizatora tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Przewoźnik jużw zeszłym roku włączył się w działania mające uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku.

Na drugie półrocze zaplanowaliśmy wraz z organizatorem akcji szereg inicjatyw w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – ujawnia Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Program Wieloletni „Niepodległa” to ogólnopolska inicjatywa powołana z myślą o tegorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach akcji realizowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze na terenie całego kraju oraz zagranicą, poświęcone jubileuszowi Święta Niepodległości. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.niepodlegla.gov.pl.