Utrudnienia w ruchu 16 pociągów na węźle warszawskim

Utrudnienia w ruchu 16 pociągów na węźle warszawskim

14 maja 2018 | Źródło: Kolej Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Ponieważ nie udało się ukończyć w terminie posterunku Warszawa Włochy, w dniach 14-18 mają wystąpią utrudnienia w ruchu 10 pociągów Kolei Mazowieckich oraz 6 składów PKP Intercity.

Fot. PKP PLK

Koleje Mazowieckie informują, że w związku z opóźnieniem inwestycji od maja działa Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego w PKP PLK. Jego celem jest opracowanie tymczasowej awaryjnej organizacji ruchu i minimalizacji opóźnień. Nadal nie ma możliwości przejazdu przez posterunek Warszawa Włochy wszystkich pociągów zaplanowanych od 8 maja.

Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu pociągów na linii Warszawa - Skierniewice (odcinek Warszawa - Grodzisk Mazowiecki) i Warszawa - Łowicz Główny (odcinek Warszawa - Błonie). Niektóre pociągi na wskazanych odcinkach zostały odwołane, bądź kursują w skróconej relacji. Wprowadzono dodatkowe zatrzymania pociągów PKP IC.  Łącznie odwołanych zostaje 7 pociągów w całej relacji, 2 pociągi będą kursować w skróconej relacji.

Zarządzone zostało nadzwyczajne wzajemne honorowanie biletów KM, IC na  odcinku Warszawa - Skierniewice i Warszawa - Łowicz Główny.

Szczegóły zmian w pliku Excel.

PODZIEL SIĘ