Newag z jedyną ofertą na pociągi dla Pomorza

Newag z jedyną ofertą na pociągi dla Pomorza

16 maja 2018 | Źródło: UM Pomorskie
PODZIEL SIĘ

16 maja odbyło się oficjalne otwarcie ofert w przetargu na nowe pociągi. Pierwsze z nich dołączą do pomorskiego taboru jeszcze w tym roku.  

Fot. Newag

16 maja 2018 roku o godz. 11:00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego otworzono oferty w przetargu nieograniczonym na „Wykonanie i dostawę 5 sztuk pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich w województwie pomorskim z możliwością wykorzystania prawa opcji dotyczącym zamówienia kolejnych 5 sztuk pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych”.

W przetargu wpłynęła jedna oferta firmy Newag na kwotę 123 mln zł brutto. Oferent zaproponował dostawy dwóch pierwszych pojazdów do 10.12.2018 roku, dwóch kolejnych do 10.06.2019 roku oraz wykonanie całości zamówienia do dnia 30.09.2020 roku, zaoferowano również gwarancję na bezawaryjną pracę każdego z oferowanych elektrycznych zespołów trakcyjnych na okres 36 miesięcy.

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na zamówienie kwotę 126.075.000 zł brutto.

Pojazdy mają być wyposażone w minimum 195 miejsc siedzących stałych oraz minimum 30 miejsc siedzących uchylnych, liczba miejsc stojących ma być obliczona według parametru 4 osoby /m2. Pociągi będą miały maksymalnie 100 metrów długości. Znajdą się w nich po dwie toalety, w tym jedna przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojazdy będą wyposażone w sieć WiFi, klimatyzację, system zliczania pasażerów, system informacji wizualnej i akustycznej, monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Pierwsze z nich dołączą do pomorskiego taboru jeszcze w tym roku.

PODZIEL SIĘ