Rusza przetarg na remont linii do Chabówki

Rusza przetarg na remont linii do Chabówki

18 maja 2018 | Źródło: mat. prasowe
PODZIEL SIĘ

PLK ogłosiły przetarg na remont linii kolejowej Sucha Beskidzka – Chabówka. To ostatni z trzech podstawowych przetargów ogłaszanych dla realizacji inwestycji na trasach do stolicy Tatr. W realizacji są już prace za ponad pół miliarda na odcinki linii Skawina – Sucha Beskidzka i Chabówka – Zakopane.

Fot. PKP PLK

W ramach zadnia na linii nr 98 Sucha Beskidzka – Chabówka przebudowane będą perony na 7 stacjach i przystankach w miejscowościach Sucha Beskidzka, Osielec, Bystra Podhalańska, Jordanów, Skawa, Skawa Środkowa, Chabówka. Wszystkie perony zostaną wyposażone w nowe wiaty, ławki i tablice informacyjne. Na nawierzchni peronów i dojść będą wyznaczone pasy z wypukłą strukturą i ścieżkami dotykowymi. Na stacjach, wyposażonych w kładki dla pieszych, jak np. w Suchej Beskidzkiej dobudowane zostaną windy. 

Prace na linii Sucha Beskidzka – Chabówka obejmą min. wymianę torów na długości ponad 31 km. Ważna będzie także przebudowa kilkudziesięciu obiektów inżynieryjnych - 90 przepustów, 27 mostów i 3 wiaduktów. Ponadto planowana jest modernizacja 46 przejazdów kolejowo-drogowych. Na 26 skrzyżowaniach będą zamontowane urządzenia samoczynnej sygnalizacji min. w Suchej Beskidzkiej, w Makowie Podhalańskim, w Osielcu, w Jordanowie, w Skawie oraz w Chabówce.

Inwestycja na linii Sucha Beskidzka – Chabówka szacowana jest na blisko 258 mln zł. Zadanie jest częścią większego projektu za ponad 930 mln zł netto -„Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka Zakopane”. Realizowane są już prace za 192 mln zł netto na linii nr 97 Skawina – Sucha Beskidzka  oraz za 330 mln zł netto na linii nr 99 Chabówka – Zakopane.

Projekt ubiega się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

PODZIEL SIĘ