PKP Cargo dowiezie węgiel dla spółek Grupy Veolia

PKP Cargo dowiezie węgiel dla spółek Grupy Veolia

24 maja 2018 | Źródło: PKP Cargo
PODZIEL SIĘ

Największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce złożył konkurencyjną ofertę w przetargu ogłoszonym przez Veolię na transport węgla do spółek Grupy w całym kraju. Wolumen przewiezionego surowca wyniesie ogółem ponad 5 mln ton w okresie 2019-2021.

Fot. HuBar Wikimedia Commons

– Mamy satysfakcję, że kolejny raz nasza oferta na przewozy węgla dla Grupy Veolia w Polsce okazała się konkurencyjna. Jest to dowód na to, że nasze doświadczenie i skala działania na rynku leżą u podstaw budowania partnerskich, obustronnie korzystnych relacji z naszymi kluczowymi Klientami – powiedział Czesław Warsewicz, prezes zarządu PKP Cargo.

W wyniku tego samego przetargu PKP Cargo  zrealizuje także dodatkowe przewozy 950 tys. ton węgla dla Grupy Veolia Polska w 2018 roku w ramach obowiązującej umowy, która będzie aneksowana.

– Zapewnienie stabilnych i pewnych dostaw w najlepszej cenie dla naszych elektrociepłowni i ciepłowni, jakie zapewnia nam PKP Cargo, przez kolejne 3 lata jest dla nas kluczowe. Veolia przywiązuje ogromną wagę do tego, aby zapewnić swoim klientom w wielu miastach, gdzie prowadzi swoją działalność, nieprzerwane dostawy ciepła i wysokiej jakości usługi. Z zadowoleniem mogę powiedzieć, iż dostawy węgla kamiennego (rocznie ok. 2 mln ton) do naszych elektrociepłowni i ciepłowni pochodziły  w ostatnich latach w zdecydowanej większości z polskich kopalń, w oparciu o wieloletnie kontrakty. Staramy się zawsze być wiarygodnym partnerem, który wspiera lokalną gospodarkę – powiedział Frédéric Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

PODZIEL SIĘ