ATC Cargo uruchamia kolejną usługę na Nowym Jedwabnym Szlaku

ATC Cargo uruchamia kolejną usługę na Nowym Jedwabnym Szlaku

24 maja 2018 | Źródło: ATC Cargo
PODZIEL SIĘ

Szlak kolejowy z Szanghaju do Małaszewicz i dalej do magazynów w podwarszawskich Markach, to kolejny krok ATC Cargo na Jedwabny Szlaku. W kontenerach, o wadze blisko 23 ton, znajdą się ładunki LCL klasyfikowane jako general cargo, czyli niewielkie partie towarów, zamawiane przez polskich przedsiębiorców oraz odbiorców indywidualnych m.in. na portalach internetowych.

Fot. ATC Cargo

W początkowej fazie transport będzie się odbywał z Szanghaju, z cyklicznym, cotygodniowym wyjściem. Kolejowy serwis drobnicowy jest dedykowany dla przedsiębiorców, którzy sprzedają towary sklasyfikowane jako general cargo, m.in. części motoryzacyjne, elektronika, odzież, akcesoria domowe, narzędzia, tkaniny, chemia neutralna, wyroby medyczne, zabawki, maszyny oraz artykuły spożywcze. Ładunki drobnicowe konsolidowane są w kontenerach podwyższonych 40 HQ (pojemność rzeczywista: 67 CBM).

- Transport oparty o rozwiązanie kolejowe pozwali nam znacząco ograniczyć czas do ok. 16-18 dni w stosunku do transportu morskiego. Jest to rozwiązanie dedykowane dla mniejszych przesyłek, niż pełny kontener, jego częstym adresatem są firmy z branży e-commerce, dokonujące zakupów w sieci między innymi na takich portalach jak Alibaba. Raz w tygodniu będzie do Polski przyjeżdżać pociąg z naszymi ładunkami. I to jest właśnie praktyczny wymiar idei nowego Jedwabnego Szlaku – mówi Artur Jadeszko, prezes ATC Cargo.

Główne korzyści kolejowego serwisu drobnicowego to m.in. tańszy transport w stosunku do frachtu lotniczego i szybszy transport niż morski.

Uruchomienie nowego połączenia wpisuje się w zainicjowaną przez Państwo Środka politykę tzw. „jednego pasa i jednej drogi” – wskrzeszenia historycznego szlaku jedwabnego jako sieci kolejowo-drogowej łączącej dwa największe rynki świata: Chiny i Europę. Nowy Jedwabny Szlak to ogromny projekt infrastrukturalny zainicjowany przez Chiny, zmierzający do tworzenia wydajnych szlaków transportowych z Państwa Środka do Azji Centralnej, Europy i Azji Południowo-Wschodniej.

PODZIEL SIĘ