PLK zmieniają projekt stawek dostępu do infrastruktury

PLK zmieniają projekt stawek dostępu do infrastruktury

25 maja 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o modyfikacji projektu cennika opłat za dostęp do infrastruktury 2018/2019 przesłanego do zatwierdzenia przez Prezesa UTK.

Fot. Rafał Wilgusiak

Modyfikacja projektu cennika 2018/2019 jest odpowiedzią na sygnały płynące z rynku kolejowego po przedłożeniu do zatwierdzenia przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego projektu cennika z dn. 8 marca 2018 r.

– PKP Polskie Linie Kolejowe złożyły do Urzędu Transportu Kolejowego modyfikacje w projekcie cennika opłat za korzystanie z infrastruktury na rozkład jazdy pociągów 2018/2019. Wprowadzone zmiany uwzględniają oczekiwania rynku kolejowego. Projekt cennika i modyfikacja  zostały przygotowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – mówi Marek Olkiewicz, wiceprezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

W odniesieniu do projektu cennika z dnia 8 marca 2018 r., w przedłożonym UTK dokumencie, zmniejszone zostały wielkości przedziałów masy pociągu ze 100 na 60 ton. Z tego tytułu uległ zmianie także sposób ustalania stawki jednostkowej opłaty podstawowej związanej z rodzajem wykonywanych przewozów oraz stawki manewrowej dla infrastruktury kolejowej o szerokości torów 1435 mm.